انتخاب برگه

مهاجرت به کانادا روش ها و شرایط سال 2020

کانادا به دلیل تاریخچه ، جاذبه های شهری و تفریحی ، سیاست های عمومی و فرهنگی یک مقصد جذاب برای مهاجران است. شرایط اقتصادی ، سوابق اجتماعی و فرهنگی در کنار سیاست فعلی دولت در پذیرش مهاجران کارآمد و ماهر ، پیدا کردن شغل و دستیابی به استانداردهای زندگی در کانادا را نسبت به بسیاری از کشورها آسانتر و سریعتر کرده است. اگرچه این به معنای پیمودن یک مسیر صد ساله در یک شب نیست، مهاجرت به کانادا گزینه ای است که بسیاری از مردم از انتخاب آن راضی هستند.

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. جالب است بدانید که بیش از 80 برنامه یا روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در این مقاله شما را با متداول ترین روش ها آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از اهداف اصلی سرویس مهاجرت کانادا پذیرش مهاجران ماهر است. نیروی کار متخصص به تقویت بازار کار و رشد اقتصادی کانادا کمک خواهد کرد.

کسانی که واجد شرایط پذیرش از طریق برنامه مهاجرت نیروی کار هستند واجد شرایط اقامت دائم در کانادا هستند و می توانند با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.

اگر تجربه کار ، تخصص و مهارت فنی قابل قبولی دارید ، می توانید برای مهاجرت اقدام کنید. بسته به مکان و منطقه ای که برای کار و زندگی در آن انتخاب می کنید ، گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد.

برنامه تخصصی فدرال

این برنامه برای کسانی که تجربه کاری خوبی دارند مناسب است و تصمیم دارند به جز کبک در استان های کانادا بمانند.

متقاضیان این پروژه براساس ارزشی که برای اقتصاد کانادا ایجاد می کنند ، در قالب یک برنامه Express Enterry ارزیابی می شوند. از این طریق متقاضیان باید درخواست خود را بصورت آنلاین در قالب پروفایل اکسپرس اینتری ارسال کنند. برای ثبت درخواست ، موارد زیر را لازم دارید:

 • تجربه کاری تخصصی؛
 • داشتن مهارت های قابل قبول در زبان انگلیسی
 • تحصیلات.

موارد فوق حداقل شرایط لازم برای استفاده می باشد. مهارت های یادگیری و زبان ، داشتن مدرک معتبر ، سن ، نوع شغل و موارد دیگر همه در افزایش نمره شما مؤثر هستند. براساس اعلام اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ، شما باید حداقل 67 امتیاز کسب کنید.

در مرحله بعد ، متقاضی باید ثابت کند که می تواند با وابستگان خود ، هزینه زندگی در کانادا را داشته باشد. تهیه فرم حساب بانکی برای این منظور گزینه خوبی است. مانده حساب قابل قبول بانکی بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. این 13000  و 16000 دلار برای یک خانواده تک نفره و دو نفره است. اگر یک پیشنهاد شغلی یا فرصتی برای کار قانونی در کانادا دارید ، نیازی به اثبات وسایل مالی خود ندارید.

در پایان درخواست ، متقاضی و نزدیکان وی نیاز به معاینه پزشکی و گواهی عدم سابقه کیفری برای افراد 18 ساله و بالاتر دارند.

هزینه درخواست برای متقاضیان و همسران یا شرکای حقوقی 1،040 دلار و برای کودکان 150 دلار است. متقاضی اکنون 6 ماه فرصت دارد تا پرونده را بررسی کند.

برنامه شغل فنی و حرفه ای فدرال

این برنامه به افراد دارای پیشنهاد شغلی یا مدارک مربوطه اجازه می دهد که در مشاغل خاص کار کنند تا بتوانند اقامت دائم در استانهای کانادا (به جز کبک) دریافت کنند.

برای درخواست اقامت دائم براساس این برنامه ، فقط باید برنامه خود را از طریق برنامه Express Entry ارسال کنید. شما همچنین باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • از یک یا دو کارفرمای در کانادا یا مدرک فنی یا حرفه ای یک موسسه استانی یا منطقه ای حداقل یک سال پیشنهاد شغلی داشته باشید.
 • دارای گواهی زبان معتبر باشید؛
 • در طول 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار تمام وقت (یا معادل پاره وقت) در زمینه مربوطه داشته باشید.
 • قادر به انجام مهارتها و تجربه خود و کارهای اصلی شغل مربوطه باشید.

حرفه های مجاز در این برنامه به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. آموزش عالی و تحصیلات دانشگاهی در این برنامه الزامی نیست ، اما وجود آن باعث افزایش نمره شما خواهد شد.

برنامه های کاربردی این برنامه از طریق Express Entry اعلام می شوند. متقاضیانی که از این طریق برای اقامت دائم درخواست می کنند ، معمولاً نسبت به سایر برنامه ها امتیاز کمتری را در برنامه ورود به سیستم دریافت می کنند.

برنامه تجربه کانادا

این برنامه در واقع مبتنی بر تجربه کار در کانادا است. برای واجد شرایط بودن این برنامه ، باید:

 • نمره لازم را در مهارت های زبان بدست آورید.
 • داشتن یک سال سابقه کار تمام وقت (یا معادل نیمه وقت) در کانادا در 3 سال گذشته.
 • آیا به طور قانونی در کانادا کار کرده اید؟
 • تجربه کار و کار در هنگام تحصیل برای این کلاس قابل قبول نیست. برنامه همچنین در سیستم Express Entry ارزیابی می شود.

هزینه درخواست این کلاس برای هر نفر در کانادا 550 دلار است.

نیروی متخصص کبک

این برنامه برای کسانی که تجربه کاری خوبی دارند و تصمیم به ماندن در استان کبک دارند مناسب است. متقاضیان این برنامه در قالب برنامه نیروی متخصص کبک (QSWP) یا برنامه تجربه کبک (مناسب برای افرادی که دارای کار یا تحصیل در کبک هستند) ارزیابی می شوند.

متقاضی ابتدا باید درخواست خود را در قالب نمایه در بانک برنامه کبک و از طریق پرتال Arrima ارسال کند. در صورت پذیرش درخواست اولیه ، متقاضی باید درخواستی را به پرتال Mon Monet Québec ارائه دهد. فینالیست های پذیرفته شده ، گواهی انتخاب کبک (CSQ) دریافت می کنند. برای دریافت این گواهینامه بر اساس سیستم امتیاز دهی کبک ، متقاضی باید حداقل نمره کسب کند. این نمره برای افراد مجرد 50 و برای افراد متاهل 59 است.

پس از دریافت CSQ ، متقاضی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه می کند تا برای معاینه پزشکی و تأیید عدم سابقه کیفری بررسی شود.

هزینه این برنامه 1،040 دلار است (درخواست اولیه رایگان است). زمان لازم برای بررسی این برنامه معمولاً بین 15 تا 17 ماه است.

برنامه های استانی (PNP)

استانها و قلمروهای کانادا برای استخدام کارگران ماهر برنامه های ویژه ای دارند. این برنامه ها معمولاً سریعتر از سایر برنامه های متداول مهاجرت کانادا است. متقاضی باید درخواست خود را به استان یا قلمرو منتخب ارسال کند. هر استان حداقل دارای یک گواهی مهاجرت است که مطابق با برنامه ورود فدرال اکسپرس است. اگر درخواست متقاضی پذیرفته شود ، باید درخواست خود را برای اقامت دائم به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال کند.

استانهای نونووت و کبک از این برنامه های استانی پیروی نمی کنند و برنامه های خاص خود را دارند.

از طریق کار به عنوان یک پرستار در کانادا

راه دیگر برای کار در کانادا کار به عنوان کودک نگهدار یا سرپرست است. برای این منظور ، داشتن تجربه کار در کانادا ضروری است.

در این برنامه ، شما می توانید به عنوان ارائه دهنده مراقبت از کودک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ، برای اقامت دائم اقدام کنید. هزینه برنامه 1،040 دلار است و بررسی آن شش ماه طول می کشد.

فراموش نکنید که برای این کار حداقل به دو سال تجربه در این زمینه در کانادا نیاز دارید. این تجربه کاری باید در 4 سال گذشته به دست آمده باشد. داشتن گواهینامه زبان قابل قبول یکی دیگر از ملزومات شرکت در این دوره است. داشتن مدرک پرستاری ، کمک پرستاری یا ارائه دهنده خدمات معتبر بهداشتی نیز برای مراقبت از افراد نیازمند مراقبت های پزشکی ضروری است.

تجربه کار دوره تحصیل به عنوان تجربه کار قابل قبول نیست. این برنامه که هم اکنون در حال انجام است ، یک برنامه پنج ساله است که در نوامبر 2019 به پایان می رسد.

اکسپرس ورود Express Entry  چیست؟

Express Entry در حقیقت یکی از روشهای ارزیابی متقاضیانی است که با پشتیبانی از تخصص و تجربه کار ، متقاضی اقامت دائم در کانادا می شوند. به عبارت دیگر ، Express Entry به خودی خود یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه راهی برای مهاجرت و شهروندی کانادا برای ارزیابی و انتخاب مهاجران است. این روش در برنامه های مختلف از جمله موارد زیر استفاده می شود:

 • نیروی متخصص فدرال؛
 • متخصصان فدرال ماهر؛
 • تجربه کانادایی؛
 • برنامه های استانی.

طرح Express Entry کاملاً الکترونیکی است و دولت فدرال ، دولتهای استانی و کارفرمایان کانادایی را شامل می شود.

مزایای اصلی Express Entry شامل موارد زیر است:

 • سریعتر حاصل می شود.
 • ارتباط با کارفرمایان کانادایی
 • امکان تقویت و افزایش امتیاز را در زمان حضور متقاضی در استخر متقاضیان فراهم می کند.
 • این به طور چشمگیری باعث کاهش بروکراسی اداری و زمان بررسی می شود.

متقاضیان واجد شرایط پس از ثبت نام الکترونیکی ، وارد این دسته می شوند که به آن استخر گفته می شود. در این مرحله افراد با توجه به امتیازاتی که کسب می کنند رتبه بندی می شوند. تجربه کار ، سن ، تحصیلات و غیره در کسب امتیاز موثر است. در میان نامزدهای اقامت دائم ، دولت کانادا افراد را با توجه به امتیاز و رتبه خود انتخاب می کند. از برگزیدگان دعوت می شود تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

متقاضیان باید ظرف 60 روز از یکی از برنامه های ذکر شده در بالا ، درخواست خود را برای اقامت دائم تکمیل کنند و ظرف مدت 60 روز هزینه مربوط را پرداخت کنند. زمان بررسی برنامه های ارسالی از طریق Express Entry 6 ماه است.

خوب است بدانید که بسیاری از کارفرمایان در کانادا به دنبال استخدام کارگران ماهر در کمترین زمان هستند. اگر یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشید ، سریعتر اقامت دائمی خواهید گرفت.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه مهاجرت با هدف تقویت اقتصاد و بازار کار کانادا با جذب افراد خارج از کشور که دارای سرمایه ، مهارت کارآفرینی و هوش تجاری مانند سرمایه گذاران ، کارآفرینان و خود اشتغالی هستند.

دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف ، اجازه اقامت دائم در کانادا را برای فرد و اعضای خانواده وی فراهم می کند.

از ژوئن سال 2014 ، کانادا پذیرش سرمایه گذاری غیرفعال (به جز در کبک) را متوقف کرده است. با این حال ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فعال از جمله ایده شروع یا خرید مشاغل و کارآفرینی در قالب برنامه های مختلف مهاجرتی امکان پذیر است. در ادامه با هریک از روشهای موجود سروکار خواهیم داشت.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کبک

اگر قصد دارید با سرمایه گذاری غیرفعال برای مهاجرت به کانادا مهاجرت کنید ، باید در کبک سرمایه گذاری کنید. برای این منظور ، شما باید:

 • قبل از دریافت اقامت دائم در کبک اقامت کنید.
 • ارزش خالص 2 میلیون دلار داشته باشید؛
 • در طول 5 سال گذشته 2 سال سابقه مدیریت یا مشاغل داشته باشید.
 • سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار در شرکت های مصوب دولت به مدت 5 سال و بدون سود.

مبلغ سرمایه گذاری پس از 5 سال به متقاضی بازپرداخت می شود. دوره سرمایه گذاری پنج ساله با صدور گواهی انتخاب و حتی قبل از ورود شخص به کانادا آغاز می شود. باید بدانید که هزینه های بانکی و سرمایه گذاری معمولاً توسط متقاضی مهاجرت به کانادا پرداخت می شود.

همچنین می توانید این کار را توسط مشاغل کانادایی تأمین مالی کنید و فقط با بهره 5 ساله 330 هزار دلار بپردازید.

متقاضیان گواهی انتخاب استان کبک را دریافت می کنند و می توانند برای اقامت دائم در دولت فدرال کانادا اقدام کنند. معاینه پزشکی و سابقه سوء پیشینه ضروری است.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای راه اندازی استارتاپ

برنامه Startup Canada Visa کارآفرینان و افرادی که توانایی و مهارت لازم برای شروع یک تجارت در کانادا را دارند ، هدف قرار می دهد:

 • خلاق هستند؛
 • آنها توانایی ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی را دارند.
 • آنها توانایی رقابت در مقیاس جهانی را دارند.

اگر ایده های تجاری خلاقانه ای دارید ، می توانید با کسب تأیید و پشتیبانی سازمانهای تأیید شده کانادا ، شانس خود را برای اقامت دائم افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید از طریق این برنامه برای اقامت دائم اقدام کنید ، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • کسب و کار مصوب؛
 • نامه حمایت از یک سازمان تأیید شده کانادا؛
 • تسلط قابل قبول انگلیسی یا فرانسوی؛
 • سرمایه کافی برای اسکان در کانادا.

برای تأیید شغل شما ، باید شرایط خاصی را رعایت کند. سازمان های مختلف مکانیزم های خاص خود را برای بررسی و پشتیبانی از مشاغل دارند. شما باید با هر سازمان جداگانه تماس بگیرید. شاید لازم باشد که ایده خود را بصورت حضوری توصیف و معرفی کنید.

در حالی که منتظر درخواست ویزای راه اندازی استارتاپ خود هستید ، می توانید برای یک کار موقت درخواست کنید و برای شروع یک تجارت وارد کانادا شوید.

نکته مهم دیگر این است که بدون داشتن گواهی زبان معتبر ، درخواست شما در نظر گرفته نمی شود.

دولت کانادا با ویزای راه اندازی کمک مالی به مهاجران ارائه نمی دهد. شما باید نشان دهید که سرمایه کافی برای پرداخت هزینه خود و وابستگان خود پس از ورود به کانادا دارید. این میزان پول بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. در حال حاضر ، این رقم به ترتیب در حدود 13000 ، 16000 و 19،000 دلار کانادا برای خانواده های مجرد ، دوتایی و سه گانه است.

هزینه درخواست ویزای استارتاپ برای متقاضی 1540 دلار و مدت بررسی بین 12 تا 16 ماه است.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در کبک

برای مهاجرت به کانادا ، شما باید در کبک تجارت یا کار راه اندازی کنید. برای به دست آوردن شغل مورد نظر خود ، باید پیشنهاد خدمات را از شرکتهای پشتیبانی یا مراکز کارآفرینی دانشگاه کبک دریافت کنید. شما می توانید با شرکای خود این کار را انجام دهید ، 3 شریک می توانند غیر کانادایی باشند ، مشروط بر اینکه درخواست شما برای اقامت از این طریق برای پروژه مشترک شما در کبک تصویب شود. شرایط و ضوابط دیگر این برنامه عبارتند از:

 • ارائه یک نقشه کار کامل.
 • موجودی 200،000 یا 300،000 دلار در حساب کاربری در یک بانک یا کبک بانک یا موسسه مالی برای مشاغل داخل و خارج از شهر مونترال.
 • ثابت کنید که دارایی های قانونی شما و همسرتان حداقل 900000 دلار ارزش دارد.

مانده حساب کاربری به عنوان ضمانت اجرایی پروژه در نظر گرفته می شود و پس از ارائه برنامه کاری و اثبات عملکرد آن ، بازگردانده می شود.

در مورد تجارت ، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • برای اداره یک تجارت ، شما باید 25٪ از سهام آن را در اختیار داشته باشید. اگر در حال خرید مشاغل هستید ، باید 51٪ از سهام آن را در اختیار داشته باشید.
 • مشاغل مورد نظر نباید در حوزه های ساخت و ساز و معاملات املاک و مستغلات ، کارگزاری های بیمه ، مؤسسات اعتباری ، چک و جمع آوری و شرکت های مرتبط با صنعت مستهجن باشد.
 • شغلی که خریداری می کنید باید 5 سال قبل از ارائه درخواست شما فعال باشد.
 • هزینه درخواست 1،080 دلار برای متقاضیان و 171 دلار برای همسر و فرزندان است.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برنامه خود اشتغالی کانادا به شما امکان مهاجرت و اقامت دائم در این کشور را می دهد. نکته مهم در این برنامه داشتن تجربه خود اشتغالی در زمینه فرهنگ یا ورزش است. برای این منظور ، شما باید:

 • تجربه فرهنگی و ورزشی مرتبط
 • به زمینه فرهنگی و ورزشی کانادا کمک قابل توجه کنید؛
 • معیارهای لازم را در این برنامه داشته باشید.
 • شرایط پزشکی ، امنیتی و سایر موارد را تأمین کنید.

معیارهای انتخاب شامل تجربه ، تحصیلات ، سن ، مهارت زبان و سازگاری است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تجربه مربوط به وب سایت مهاجرت و شهروندی کانادا ، لطفا با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

هزینه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی برای هر فرد 1540 دلار و زمان بررسی درخواست 24 ماه است.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی در کبک

برای مهاجرت به کبک از طریق خود اشتغالی ، باید بتوانید با تمرین یک مهارت یا حرفه خاص در استان کبک ، شغل یا شغلی را برای خود ایجاد کنید. شرایط و ضوابط دیگر این برنامه عبارتند از:

 • 25000 تا 50،000 دلار در موسسات بانکی یا مالی که در آن کار می کنید تا در خارج و داخل شهر مونترال کار کنید.
 • ثابت کنید که دارایی های قانونی شما و همسرتان حداقل 100000 دلار ارزش دارد.
 • حداقل 2 سال سابقه اشتغال در زمینه ای که درخواست کرده اید.

هزینه درخواست 1،080 دلار برای متقاضی و 171 دلار برای همسر و فرزندان است.

یک مشاوره رایگان و لذت‌بخش برای مهاجرت به اروپا!

موسسه مهاجرتی به فردا بهترین راهکارها را برای مهاجرت به اروپا در اختیار شما قرار خواهد داد. برای  دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

09171741192 - 07136340554 - 09173725089

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.