انتخاب برگه

اقامت ترکیه با اجاره خانه طبق شرایط سال 2020

دریافت اقامت ترکیه به روش اجاره خانه در سال 2020

یکی از روش های دریافت اقامت ترکیه اجاره ملک می باشد که موسسه مهاجرتی به فردا می تواند بهترین راهکار را به شما ارائه دهد . برای آشنایی بیشتر با این روش با ما همراه باشید.

۱- اقامت توریستی ترکیه چیست؟

این نوع اقامت برای افرادی صادر می شود که قصد دارند بیشتر از 90 روز در ترکیه زندگی کنند و مزایای اقامت در این کشور را تجربه کنند. با توجه به اینکه این روش معمولاً برای توریست ها انتخاب می شود ، این نوع اقامت به عنوان اقامت گردشگری ترکیه نیز شناخته می شوند.

متقاضیانی که به دنبال اقامت در ترکیه می باشند و می خواهند مزایای سکونت در ترکیه را تجربه کنند ، می توانند برای اجازه اقامت ترکیه اقدام کنند. یکی از ارزان ترین و مطمئن ترین روش ها برای این کار، اجاره ملک در ترکیه است.

۲- آیا با اقامت توریستی ترکیه می‌توان کار کرد؟

مطمئناً. با این حال برای کار در ترکیه ، ابتدا باید 6 ماه از زندگی خود را در ترکیه صرف استفاده از اقامت ترکیه با اجاره خانه کرده باشید ، و دوم اینکه ، باید مجوز کار در ترکیه را برای دستیابی به اجازه کار در ترکیه دریافت کرده باشید، شما باید با استفاده از یک شرکت ترکی استخدام و بیمه شده باشید و برای اخذ مجوز کار به اداره کار ترکیه در زمان تعیین شده مراجعه کنید.

در واقعیت ، داشتن مجوز کار در ترکیه ، داشتن هر کدام از کیملیک های (کارت اقامت) در ترکیه است. گرفتن اجازه اقامت در ترکیه با کمک اجاره ملک راهی کم هزینه تر از سایر راهکارها است.

۳-  دریافت اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک چه مزایایی دارد؟

 • امکان گرفتن سریع وقت سفارت سایر کشورها (نظیر آلمان، اتریش، اسلواکی و…) در ترکیه
 • آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه
 • ارزان‌ترین راه دریافت اقامت ترکیه
 • امکان درخواست اقامت کاری ترکیه با گرفتن کارت اقامت
 • امکان حضور در ترکیه برای بررسی سرمایه گذاری و سایر روش‌های اقامتی ترکیه

گرفتن اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک

۴- محدودیت‌ها و مشکلات اقامت ترکیه با اجاره خانه چیست؟

 1. با دریافت این اقامت، حق تحصیل در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت، اجازه درخواست آن را به راحتی در اختیار دارید.
 2. با دریافت این اقامت، حق کار در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت، امکان درخواست اجازه کار را به راحتی در اختیار دارید.

۵- مدارک لازم برای دریافت اقامت یکساله ترکیه کدامند؟

 1. اجاره نامه محضری در ترکیه
 2. بیمه درمانی یکساله معتبر (افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال از ارائه این مدرک معاف هستند)
 3. شماره مالیاتی برای تمامی افراد
 4. فرم راندوو (درخواست مصاحبه)
 5. نسخه اصلی و فتوکپی گذرنامه
 6. چهار قطعه عکس بیومتریک (احراز هویت) تمام رخ – رنگی – ۴×۳
 7. ترجمه شناسنامه به ترکی یا انگلیسی
 8. ترجمه قباله ازدواج برای افراد متأهل
 9. ترجمه شناسنامه فرزندان یا گواهی کفالت
 10. فیش پرداختی هزینه‌های واریزی اداره مهاجرت

توجه نمایید که علاوه بر موارد فوق، امکان دارد مستندات اضافی (مانند گواهی سوء پیشینه، قباله ازدواج و …) توسط مقامات ترکیه از شما درخواست شود.

۶- هزینه‌هایی گرفتن اقامت ترکیه با اجاره خانه چه مقدار است؟

 • هزینه اجاره خانه (از ۷۰۰ لیر به بالا)
 • هزینه دفترخانه رسمی (جهت تأیید اجاره نامه در دفترخانه رسمی ترکیه. این مورد ملزم به حضور صاحب ملک و همراه داشتن اصل سند خانه می‌باشد). (۲۰۰ تا ۳۰۰ لیر)
 • هزینه گرفتن بیمه یک ساله (۲۰۰ تا ۹۰۰ لیر – بسته به سن)
 • هزینه ترجمه مدارک (برای هر مدرک حدوداً ۳۰۰ هزار تومان)
 • مالیات اتباع خارجی یا پول خاک (۸۹ لیر + ۸۰ دلار)

اقامت ترکیه اجاره خانه

۷- فرآیند گرفتن اقامت توریستی ترکیه یا اقامت ترکیه با اجاره خانه چگونه است؟

در اولین مرحله ، باید مدارک اجاره نامه ملک ، بیمه نامه و شماره مالیات از طریق سفر به ترکیه بدست آورید. سپس از طریق ادراه مهاجرت وقت مصاحبه گرفته می شود. با توجه به شهر و اداره مهاجرتی که در آن مصاحبه را درخواست کرده اید ، ممکن است بین 2 روز تا 2 ماه بعد قرار ملاقات به شما داده شود. در روز مصاحبه ، باید کلیه مدرک های ذکر شده در بالا را همراه داشته باشید. پس از مصاحبه ، که به زبان ترکی یا انگلیسی (و یا توسط مترجم فارسی زبان) برگزار می شود ، نامه انجام مصاحبه دریافت نموده و جواب مصاحبه نود روز بعد از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود. در صورت قبول بودن ، کارت اقامت شما از طریق پست به ملکی که اجاره نموده اید ارسال می شود.

۸- اجاره خانه در ترکیه به چه صورت است؟

در صورت نیاز به اجاره و اقامت در ترکیه ، مجبورید پس از بازدید از ترکیه و بازدید از ملک ها، اجاره نامه را به صورت حضوری امضا کنید. این نکته را بخاطر بسپارید که هزینه اجاره خانه در ترکیه به شهر ، محله ، ابعاد و مشخصات ملکی که قصد زندگی در آن را دارید وابسته است. به عنوان نمونه، اجاره ماهانه اقامت در استانبول بین 700 لیر به در بالا می باشد.

۹- آیا امکان تمدید اقامت ترکیه با اجاره خانه به صورت هر ساله وجود خواهد داشت؟

خیر. بر اساس قوانین جدید ترکیه امکان تمدید اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه به صورت هرساله وجود ندارد. برای ادامه اقامت خود در ترکیه می توانید از روش های دیگری همچون خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت و دریافت اجازه کار در ترکیه اقدام کنید.

یک مشاوره رایگان و لذت‌بخش برای مهاجرت به اروپا!

موسسه مهاجرتی به فردا بهترین راهکارها را برای مهاجرت به اروپا در اختیار شما قرار خواهد داد. برای  دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

09171741192 - 07136340554 - 09173725089