انتخاب برگه

گرفتن اقامت یونان از طریق خرید ملک در سال 2020

اخذ اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک

توضیحاتی از کشور یونان:

یونان گهواره تمدن اروپا است و با داشتن تاریخی پنج هزار ساله ، سهم مهمی در شکل گیری خرده فرهنگ و ادبیات اتحادیه اروپا داشته است. تنوع بالای خانه های باستانی یونان ، با شهرت جهانی در زمینه جذب میلیون ها گردشگر در هر سال ، اثبات این ادعا است. یونانیان از دیرباز به خاطر زندگی دنج و بی دغدغه و بخاطر تفریح و مسافرت شناخته شده هستند. آنها برخلاف آلمانی ها و انگلیس ها و مانند اسپانیایی ها و ایتالیایی ها ، خونگرم هستند.

 • روش سرمایه گذاری در یونان همانند  برخی از کشورهای اتحادیه اروپا ، همچون اسپانیا ، آسان و بدون دردسر است.
 • هزینه سکونت در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است.
 • آب و هوای معتدل مدیترانه ای یونان ، آن را به مکانی برای تعطیلات عالی برای اقامت و تفریح ​​تبدیل کرده است. دیگر نه تابستان های گرم و دیگر زمستان های سرد، از امتیازات یونان است
 • یونان با داشتن 1400 جزیره و 15000 خط ساحلی ، کشوری آرام و زیبا در قاره اروپا است. برخی از این جزایر ، از جمله سانتورینی، شهرت جهانی دارند.
 • یونان صاحب یکی از تمیزترین هواهای جهان است و این را می توان در یک شهر بزرگ مانند آتن احساس کرد.
 • وعده های غذایی یونان یکی از سالم ترین و با تنوع ترین وعده های غذایی در جهان است. در هر وعده غذایی ، یونانی ها مانند هندی ها ، مجموعه ای از غذاها را می خورند ، غالباً نزدیک به سلیقه ایرانی ها.

قانون گرفتن اقامت یونان با خرید ملک چگونه است؟

در واقع کشور یونان با هدف جذب سرمایه‌های خارجی، در مورخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۳ قانون اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری (Greece Golden Visa) را مصوب نمود. بر اساس این قانون متقاضیان کشورهای غیر اروپایی در صورت سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در یونان در واقع خرید ملک است..

روش‌های سرمایه‌گذاری در یونان چیست؟

این 250،000 یورو می تواند به صورت گوناگون در یونان سرمایه گذاری شود. متداول ترین روش معمول خرید ملک در یونان است. روش های مختلف شامل خرید سهام در شرکت های یونان یا خرید اوراق قرضه دولتی است.

اخذ اقامت یونان

دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک

حداقل ارزش ملک خریداری شده چقدر باید باشد؟

همانطور که گفته شد، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در یونان ۲۵۰.۰۰۰ یورو می‌باشد، لذا باید خانه خریداری شده حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو ارزش داشته باشد.

بعد از خرید ملک در یونان، چه نوع کارت اقامتی برای شما صادر خواهد شد؟

بعد از خرید ملک در یونان، به شما یک کارت اقامت موقت 12 ماهه اروپا (TRP) داده می‌شود و پس از گذشت ۵ سال اگر ملک خریداری شده را نفروخته باشید و همچنین مرتکب خلاف‌های کیفری نشده باشید، می‌توانید اقامت دائم (PR) بگیرید. اخذ اقامت دائم با خرید ملک در یونان پیچیدگی‌های زیادی ندارد.

۵ سال پس از اخذ اقامت دائم خواهید توانست برای گزرنامه کشور یونان درخواست بدهید.

آیا می‌توان با کارت اقامت یونان در همه اروپا زندگی کرد؟

شما و خانواده تان با اخذ اقامت کشور یونان می‌توانید از همان ابتدا در همه کشورهای حوزه شنگن کار، زندگی و تحصیل کنید. در واقع با گرفتن اقامت یونان، شما ساکن کل حوزه شنگن خواهید بود.

به این ترتیب ، با توجه به اینکه شما و خانواده خود به جای ویزا اجازه اقامت دریافت می کنید و به عنوان ساکن اروپا شناخته می شوید  و از همان ابتدا اجازه زندگی، تحصیل، افتتاح حساب، ثبت شرکت ، خرید ملکه و غیره در تمام کشورهای شنگن دارید

شما و اعضای خانواده برای اقامت در یونان اجباری ندارید. به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان ما در یونان املاک را خریداری و اجاره داده اند. سپس در ایران یا کشورهای حوزه شنگن زندگی می کنند.

آیا برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، باید در یونان حضور و زندگی کرد؟

دریافت اقامت دائم با خرید ملک در یونان، به میزان کم شرط حضور دارد. به طوریکه شرط حضور، تنها یک هفته در هر ۶ ماه می‌باشد.

در بسیاری از روش‌های گرفتن اقامت موقت اروپا، شما باید در محدوده شنگن زندگی کنید (معمولاً ۶ ماه از سال). اما در روش اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، چنین محدودیتی وجود ندارد.

باید گفت که شرط تمدید اقامت موقت، حضور یک هفته از هر ۶ ماه در خاک اروپا، عدم انجام خلاف‌های کیفری و خارج نکردن ۲۵۰.۰۰۰ یورو سرمایه‌گذاری اولیه از یونان می‌باشد.

کدام یک از اعضای خانواده شما امکان دریافت این اقامت را دارند؟

با خرید ملک در یونان برخلاف سایر کشورهای حوزه شنگن، افراد بیشتری را می‌توانید به همراه خود به اروپا ببرید. همچنین این موضوع هزینه خاصی بجز هزینه‌های مربوط به امور اداری اقامت، برای شما به همراه نخواهد داشت.
افرادی که از این طریق می‌توانید به همراه خود به اروپا ببرید عبارتند از:

 • همسر
 • فرزندان زیر ۲۱ سال
 • فرزندان مجرد بالای ۲۱ سال (در صورتی که در کشور یونان در دانشگاه پذرش شده باشند.)
 • مادر و پدر (نیاز به اثبات آنکه خرج زندگی ایشان را شما پرداخت می‌کنید.)
 • مادر و پدر همسر (نیاز به اثبات آنکه خرج زندگی ایشان را شما پرداخت می‌کنید.)

اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان

مزایای دریافت اقامت خرید ملک چیست؟

 • به همراه بردن فرزندان زیر ۲۱ سال و دانشجو
 • به همراه بردن والدین و والدین همسر
 • عدم وجود شرط حضور (تنها یک هفته در هر نیم سال)
 • امکان زندگی و استفاده از حقوق شهروندی در تمام کشورهای حوزه شنگن
 • یکی از پایین‌ترین نرخ‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا
 • تسهیل ورود پول برای سرمایه‌گذاری در یونان
 • سهولت اخذ اقامت و تمدید آن توسط خرید ملک

کدام بخش های یونان برای خرید خانه در یونان مناسب‌تر هستند؟

گاهی ممکن است هدف از خرید ملک، تنها برای گرفتن اقامت متقاضی باشد. اما اگر اهدافی نظیر اجاره دادن کوتاه مدت یا بلند مدت ملک به توریست‌ها و دانشجوها و یا زندگی با اعضای خانواده را در اروپا در نظر دارید، این روش و این سرمایه‌گذاری برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

دریافت اطلاعات دقیق در این خصوص به ما کمک می‌کند که به راهکاری درست در این خصوص برسیم.

مثلاً کسی که فقط با هدف رشد سرمایه قصد خرید خانه در یونان را دارد، بهتر است ملک خود را در شبه جزیره پلوپونز با میانگین رشد سالیانه ۲۰% بخرد، یا حداقل در جزیره کرت با ۸% رشد سالیانه و نه در آتن با نهایتاً ۵% رشد سالیانه!

آیا می‌توان چند ملک خرید که مجموع ارزش آنها ۲۵۰.۰۰۰ یورو باشد؟

بله. شما می‌توانید چندین خانه خریداری کنید که مجموع ارزش آنها بالای ۲۵۰.۰۰۰ یورو باشد. پیشنهاد موسسه مهاجرتی به فردا به شما همین است..

درآمد اجاره دادن ملک در یونان چقدر است؟

اگر شما قصد زندگی در ملک خریداری شده را ندارید، می‌توانید به صورت بلند مدت آن را اجاره دهید و یا جهت استفاده توریست‌ها از طریق وب سایت Airbnb خانه خود را به صورت روزانه کرایه دهید. در روش اول نیازی نیست خانه را مبله کنید، اما هزینه دریافتی شما در طول سال حداکثر تا ۴% از ارزش ملک خریداری شده می باشد. اما در شکل دوم شما باید با مبله کردن و نظافت خانه خود، آن را به توریست‌ها کرایه دهید که مبلغ آن حدوداً تا ۸% از ارزش ملک در طول سال افزایش خواهد یافت.

اجاره دادن خانه در یونان پس از خرید آن، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب محسوب شود.

لازم به ذکر است در روش دوم، موضوع اجاره دادن خانه توسط خود وب سایت Airbnb انجام شده و موجب درگیری و اتلاف وقت شما نمی گردد. اما برای هرکدام از این موارد، مهم است که پیش بینی‌های لازم محقق شده باشد. مکان خانه شما شدیداً در درآمدهای آینده مؤثر می باشد.

روند خرید ملک در یونان و اخذ اقامت چگونه است؟

گام اول: انتخاب ملک:

در این تکنیک ، ابتدا به یونان برای امضای توافق نامه اصلی و پرداخت هزینه برای دیدن بخش خرید املاک در یونان سفر کنید. ما در مورد راه انتخاب شهر مناسب و محلات مناسب اطلاعات مفیدی خواهیم داشت.

کارشناسان موسسه مهاجرتی به فردا قبل از شروع کار رسمی ، نمونه های بسیاری را از طریق وب سایت های معتبر به شما نشان می دهند ، تا بتوانید حوزه انتظار شما با دقت بیشتری نسبت به املاک موجود شکل گیرد. این می تواند به شما کمک کند تا قبل از ورود به یونان ، سلیقه ها و چیزهای مهم دیگری را درک کنید.

لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی به فردا علاوه بر برنامه ریزی سفر برای متقاضیان ، می تواند به متقاضیان خود برای دستیابی به ویزای شینگن نیز کمک کند.

پس از اخذ ویزا ، می توانید به یونان سفر کنید و به همراه وکیل معتبر و یونانی موسسه مهاجرتی به فردا و مترجم زبان فارسی ما ، از خانه های موجود در شهر مورد نظر خود بازدید کنید. در طول این دوره ، اگر ملک مورد علاقه خود را کشف کنید،  داده های آن ملک به کمک وکیل مؤسسه در اختیار شما قرار میگیرد. این سوابق شامل موارد زیر است:

 • نامه های اصالت ازدفتر اسناد رسمی
 • اسناد قیمت گذاری املاک (به وسیله دادگستری یونان و مشاور املاک رسمی)
 • تاریخ مالیات ملک مورد نظر را بررسی کنید
 • به وامهای دریافت شده با شناسنامه نگاه کنید و از تسویه حساب کامل آنها آگاه باشید
 • به جریمه ها و اخطارهای مربوطه نگاه کنید
 • وابستگی ملک به سایر املاک را بررسی کنید
 • ارزیابی دقیق وسایل و تجهیزات بهداشتی آن
 • هزینه اجاره آن ملک (اگر تصمیم دارید پس از خرید آن را اجاره دهید)

گام دوم : افتتاح حساب و بستن قولنامه:

در صورت نیاز به خرید آن ملک ، توافقی در دفتر اسناد رسمی تنظیم می شود و 10٪ از قیمت ملک را پرداخت می کنید. به یاد داشته باشید که این هزینه دیگر نباید به صورت نقدی انجام شود. باید از حساب بانکی شخصی شما به حساب مؤسسه مالی مالک منتقل شود. به همین دلیل ، ممکن است یک حساب بانکی از طریق وکیل موسسه ما در یونان برای شما باز شود ، از این طریق ، شما می توانید قیمت خرید ملک را به مالک پرداخت کنید.

در این رابطه به عوامل زیر توجه کنید:

 • افتتاح یک حساب بانکی در یونان برای ایرانیان کمی سخت تر شده است. موسسه به فردا مهاجر برای افتتاح یک حساب بانکی به نام شما با شما همراهی خواهد کرد.
 • شما نیاز به واریز وجه به حساب شخصی دارید که ملک مورد نیاز شما را دارد. و نیازی به واریز وجه به حساب هیچ مشاور املاک، وکیل و هیچ کس دیگری نیست.
 • در سفر اول خود نیاز نیست پولی به همراه بیاورید. اما در دومین سفر و بعد از تصمیم نهایی برای خرید ملک، می توانید مبلغ مشخص شده را به حساب بانکی باز شده به نام خود واریز کنید و سپس پرداخت آن را یکباره به صاحب ملک انجام دهید.

گام سوم: انتقال سند و امور اداری:

در گام سوم با کمک متقاضی و وکیل موسسه به فردا مهاجردر یونان ، کار نهایی تغییر سند از طریق دفتر اسناد رسمی یونان به اتمام می رسد و شما باید مقدار مابقی مبلغ ملک را به حساب مالک منتقل کنید.

از این به بعد ، بقیه تعهدات ما اجرا خواهد شد که مهمترین آنها عبارت است از:

 • اخذ شماره مالیاتی (VAT)
 • تنظیم وکالتنامه
 • استخدام حسابدار برای امور مالیاتی
 • ثبت در دفاتر شهرداری
 • انتقال سند آب و برق و گاز و تلفن
 • درخواست صدور (Blue Paper)
 • درخواست صدور ویزای طلایی (Golden Visa)

گام چهارم: گرفتن اقامت از طریق پلیس اتباع خارجی:

بعد از دریافت Blue Paper یا برگه موافقت با اقامت، شما به صورت قانونی مقیم کشور یونان شده اید. از این تاریخ به مدت نهایتاً ۲ ماه و پس از انگشت نگاری، شما ویزای طلایی یونان (کارت اقامت) را دریافت خواهید نمود.
تمدیدهای بعدی نیز ۵ ساله بوده و با هزینه نسبتا مناسبی توسط موسسه به فردا انجام خواهد شد.

اقامت یونان

اقامت یونان

هزینه جانبی لازم برای خرید ملک در یونان چه مقدار است؟

به جز قیمت ملک که به مالک پرداخت می‌شود، در مسیر خرید ملک و اخذ اقامت یونان شما معادل ۳% ارزش ملک را به عنوان مالیات، ۲% ارزش ملک را به عنوان هزینه کارشناسی معاملات ملکی و ۲٫۰۰۰ یورو بابت درخواست صدور اقامت پرداخت خواهید کرد. همچنین هزینه‌های جانبی دیگر همانند بیمه خدمات درمانی وجود دارد که در کمترین حالت ۱۲۶ یورو هزینه خواهد داشت.

مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک، چیست؟

ابتدا باید متقاضی این روش می‌بایست هیچگونه سابقه محکومیتی در ایران و دیگر کشورهای اروپایی نداشته باشد. سپس تمکن مالی کافی برای دریافت ویزای شنگن و همچنین هزینه مالی مورد نیاز برای خرید ملک از جمله شرایط دریافت این نوع از اقامت می‌باشد.

مدارک لازم برای اخذ این نوع از اقامت عبارتند از:

 • پاسپورت (با حداقل ۱۸ ماه اعتبار باقیمانده)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • اصل قباله ازدواج (در صورت تأهل)
 • تاییدیه حساب بانکی (بابت اخذ ویزای شنگن)

روند اخذ اقامت چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق ملک بین ۴ تا ۶ ماه زمان خواهد برد.

محدودیت‌ها و مشکلات اقامت از طریق خرید ملک در یونان کدامند؟

درواقع خرید ملک بیشتر از اینکه منجر به ضرر شود، سودآور است. اما این در صورتی است که این کار به صورت رسمی و با نظارت قانونی انجام شود. خرید و فروش ملک بدون پرداخت هزینه‌های کارشناسی و نظارت مؤسسات رسمی، می‌تواند موجب ضرر و زیان سرمایه‌گذار شود.

باید توجه کنید که دولت یونان در بعضی مناطق مایل به فروش ملک به اتباع خارجی نیست. مناطق ایپروس، ساموی، فلورینا و برخی از مناطق شمال شرق دریای اژه و همچنین مناطق مرزی از این موارد هستند.

هم اکنون احتمال موفقیت دریافت ویزای طلایی یونان با خرید ملک چقدر است؟

باید گفت با توجه به نیاز مالی دولت یونان برای توسعه اقتصادی، اخذ ویزای طلایی یونان از طریق خرید ملک امری پذیرفته شده در این کشور می باشد و در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاران بسیاری از کشورهای مختلف، همچون روسیه، ایران و ترکیه از این طریق موفق به دریافت اقامت شده اند. لازم به ذکر است که نسبت به برخی دیگر از کشورهای حوزه شنگن، روند اجرای این شیوه کمتر با مشکلی مواجه شده است.

وب سایت‌های خرید ملک در یونان چیست؟

 • https://en.spitogatos.gr
 • https://www.green-acres.gr/en
 • https://en.tospitimou.gr

یک مشاوره رایگان و لذت‌بخش برای مهاجرت به اروپا!

موسسه مهاجرتی به فردا بهترین راهکارها را برای مهاجرت به اروپا در اختیار شما قرار خواهد داد. برای  دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

09171741192 - 07136340554 - 09173725089