انتخاب برگه

گزراندن دوره زبان در فرانسه طبق شرایط سال 2020

گزراندن دوره زبان در فرانسه طبق شرایط سال 2020

این مطلب برای شماکه به دنبال تازه ترین اخبار درمورد تحصیل دوره زبان در کشور فرانسه هستید و نیز در پی یک راه مطمئن، سریع و ارزان قیمت برای مهاجرت به اروپا می‌باشید، نوشته شده است.
بعداز مطالعه کامل این متن تا پایان با شرایط این روش کاملا آشنا خواهید شد.
در این جا نه تنها به ارزیابی کامل شرایط دوره زبان فرانسوی در فرانسه و دریافت ویزای دانشجویی این کشور با تحصیل زبان، بررسی میکنیم بلکه به دیگر موارد مهم از قبیل مدارک لازم، طریقه ثبت نام دوره زبان در فرانسه، چگونگی مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه، قیمت ها و مخارج و… را نیز می پردازیم.

 چرا اصلا دوره زبان فرانسه؟

بهترین پیشنهاد به شمایی که مدرک زبان فرانسه ندارید ولی علاقه مند به کار یا تحصیل در کشور فرانسه است، فراگیری زبان فرانسوی در مراکز زبان خصوصی یا دولتی واقع در این کشور می‌باشد.

دوره‌های زبان از سطح A1 (مبتدی) تا سطح C1 (پیشرفته) رده بندی شده و پذیرش در آنها هر سال به تعداد کم بین ۲ الی ۶ مرتبه به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد. به طور معمول دوره‌های زبان ۶ماهه، یکسال و یا دو سال به طول می انجامد.

چه راهکارهایی بعد از پایان دوره زبان فرانسوی، وجود دارد؟

اگر در مدت یک سال زبان آموزی در فرانسه، توانستید مدرک B2 دریافت کنید، یکی از راه‌های زیر را ادامه دهید و گرنه می‌توان به تمدید یکسال دیگر ویزای خود بپردازید تا بعدا بتوانید مدرک B2 را دریافت کنید.

 • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه بدون اینکه به مراجعت به ایران برای تبدیل ویزا نیاز باشد.
 • یک قرارداد کاری با یک شرکت فرانسوی بسته و ویزای کار را بدون نیاز به مراجعت به ایران برای تبدیل ویزا اخذ نمایید
 • از فرانسه به کانادا مهاجرت کنید و برای استان کبک (PEQ) از راه سفارت کانادا در پاریس اقدام کنید

و نیز بخاطر دارا بودن ویزای بلند مدت فرانسه، می‌توان از سفارت دیگر کشورها در پاریس برای روش‌هایی مختلف اقدام کرد به عنوان مثال:

ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه‌های اروپا مثل آلمان با کمک سفارت این کشورها در فرانسه برای دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا، استرالیا و…با کمک سفارت این کشورها در فرانسه اقدام نمود

لازم به ذکر است در حال حاضر دریافت ویزا برای دانشجویان ایرانی متقاضی ایالات متحده آمریکا، با کمک سفارت‌های آمریکا در دبی و استانبول مشکل شده است اما با کمک سفارت آمریکا در پاریس درصد موفقیت بالاتری دارد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

چه نوع ویزایی با دریافت پذیرش زبان از فرانسه ارائه می گردد؟

با توجه به اینکه در دیگر کشورهای اروپایی با دریافت پذیرش دوره زبان، تنها یک ویزای بلند مدت اخذ می‌ شود و ویزای دانشجویی به شما داده نمی شود ولی در این کشور برای تحصیل دوره زبان ویزای دانشجویی فرانسه را دریافت می کنید یعنی شما حقوق دانشجویی خواهید داشت.

فواید ویزای دانشجویی فرانسه چیست:

 • ۲۰ ساعت در هفته توانایی کار کردن دارید (کسب درآمد حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ یورو در ماه)
 • از بیمه دانشجویی می توانید استفاده کنید (شرایط آن را در ادامه خواهیم گفت)
 • دادن ۴۰٪ از هزینه مسکن و یا خوابگاه شما بوسیله دولت فرانسه که همان کمک هزینه مسکن است
 • کارت حمل و نقل عمومی فرانسه را دریافت می کنید
 • می توانید بدون مراجعت به ایران ویزای خود را در اروپا تمدید یا مبدل کنید
 • می توانید حساب در اروپا افتتاح کنید

 فراگیری زبان فرانسوی در خاک فرانسه، به چه کسانی توصیه می‌شود؟

زبان آموزی فرانسوی در خاک این کشور، به کسانی پیشنهاد می‌شود که حداقل یکی از هدف های زیر را داشته باشند:

ادامه دادن تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اروپا با قیمت کم: در حقیقت امکان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان نشدنی است. ولی شما قادر خواهید بود بعد از گرفتن مدرک زبان در فرانسه و بدون مراجعه به ایران در دانشگاه‌های دولتی فرانسه و دیگر کشورهای حوزه شنگن ادامه تحصیل کنید و تبدیل ویزا در همان کشورها امکان پذیر است.

مهاجرت به اروپا با هزینه پایین: هزینه دوره‌های زبان فرانسه در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های دولتی نه خصوصی فرانسه با هزینه نسبتاً کم انجام می شود.

مهاجرت به اروپا در زمان نوبت دهی کوتاه: در این روش به طور معمول بین ۲ الی ۶ نوبت در سال، به دانشجوها دوره زبان پذیرش داده می‌شود و زمان نوبت دهی سفارت نیز کمتر از۳ ماه است.

مهاجرت به کانادا بوسیله زبان فرانسه: مهاجرت از فرانسه به کانادا برای کسانیکه مدرک زبان B2 فرانسه را در خاک این کشور دریافت می‌کنند خیلی آسان است.

تنها یادگیری زبان فرانسه ( نه برای قصد ادامه تحصیل، کار و یا زندگی در اروپا یا کانادا) مستلزم این است که زبان فرانسوی را در آموزشگاه‌های خصوصی ایران آغاز کنید و در سطح بالاتر و به منظور بهتر کردن سطح زبان خود به فرانسه سفر کنید

شروط مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، می‌توانید پس از اتمام دوره زبان در فرانسه و دریافت مدرک B2، بوسیله سفارت کانادا در پاریس، برای مهاجرت کاری و یا تحصیلی به کانادا عمل کنید. به علاوه از این روش قادر خواهید بود برای دیگر برنامه‌های مهاجرتی کانادا به ویژه برنامه PEQ در ایالت کبِک شرایطتان را آماده کنید.

در حال حاضر (شرایط ۲۰۲۰) به علت وفور مهاجرت به کانادا به شکل مستقیم برای کارجویان و دانشجویان ایرانی به طور چشمگیری سختگیرانه تر شده است بنابراین مهاجرت از فرانسه به کانادا روش مطمئن تری است.

تحصیل زبان در مراکز دولتی و یا خصوصی چه تفاوتی دارد؟

تحصیل دوره زبان فرانسه در مراکز دولتی قطعا ارزانتر و قابل اعتبارتر از کالج های خصوصی است.

موسسه مهاجرتی به فردا تنها جهت دریافت پذیرش از موسسه های دولتی عمل می کند.

 دوره زبان انگلیسی در فرانسه چه شرایطی دارد؟

زبان آموزی انگلیسی در فرانسه در صد موفقیت کمی برای پذیریفته شدن در سفارت دارد. بنابراین توصیه موسسه مهاجرتی به فردا، یادگیری زبان فرانسوی به جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه است.

شروط دریافت پذیرش دوره زبان فرانسه چیست؟

در سن های متفاوت شروط ثبت نام دوره زبان فرانسه در مراکز دولتی نیز، متفاوت است.

شما می توانید با سنین بیشتر نیز پذیرش بگیرید، ولی بر اساس تجربه موسسه مهاجرتی به فردا ، دریافت ویزای دوره زبان فرانسه، تا سن های بیان شده زیر امکان دارد.

متقاضیان زیر ۲۲ سال : حداقل دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی،معدل بالای۱۷ گواهی تمکن مالی معادل حداقل ۸.۰۰۰ یورومعادل حداقل ۹.۰۰۰ یورو
متقاضیان تا ۲۸ سال: حداقل کارشناسی،معدل بالای ۱۵،گواهی تمکن مالی معادل حداقل ۹۰۰۰ یورو
متقاضیان تا ۳۶ سال: حداقل کارشناسی ارشد،معدل بالای ۱۶گواهی تمکن مالی معادل حداقل ۹.۰۰۰ یورو
در همه رده های سنی گفته شده آشنایی با زبان انگلیسی نیاز دارد.

در صورتی که سن شما بالاتر از موارد گفته شده باشد، دارا بودن رزومه کاری برای بالا بردن شانس دریافت ویزا مورد نیاز است.
افرادی که دیپلم فنی حرفه‌ای دارند با دادن مدرک کاردانی امکان ثبت نام دوره زبان در فرانسه را دارند.

گواهی تمکن مالی به واحد پولی ریال و در یکی از بانک‌های ایران می توان باشد که نرخ بندی آن بر اساس مبلغ آزاد یورو محاسبه می‌ شود. افرادی که خواستار ویزاهای دانشجویی فرانسه هستند نیاز به گردش مالی ندارند.

برای کالج زبان در کشور فرانسه، نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیست. اما تسلط نسبی به یکی از این دو زبان نیاز است.

متقاضیان مبتدی بهتر است به کلاس‌های آمادگی زبان برای سفارت بروند.

تحصیل در فرانسه نیاز به مدرک زبان در مقاطع دانشگاهی دارد. در حقیقت شما توانایی تحصیل در فرانسه، بدون مدرک زبان و مستقیما ندارید. بنابراین باید ابتدا به منظور فراگیری زبان به فرانسه بروید و بعد در آن کشور پذیرش دانشگاهی دریافت نمایید

پذیرش های مربوط به مراکز دولتی نسبت به مراکز خصوصی موفقیت بیشتری دارد

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

 سیستم دریافت ویزای تحصیل در فرانسه با دوره زبان، چه مدت زمان است ؟

یه طور عادی این سیستم از ابتدای آن یعنی دریافت پذیرش تا پایان آن یعنی اخذ ویزا حدودا ۳ الی ۶ ماه زمان می برد.

چه مقدار شهریه دوره زبان در مراکز مختلف فرانسه باید پرداخت؟

هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز دولتی، تقریبا هر ترم ۸۰۰ الی ۱۸۰۰ یورو می باشد که پرداخت آن فقط در شهرهای کوچک و نه در شهر های بزرگتربه شکل قسطی نیز امکانپذیر است. مثلاً کالج زبان فرانسه در استراسبورگ، مبلغ را به شکل ترمی و یکجا از دانشجویان دریافت می کند.

لازم به ذکر است به دلیل دارا بودن حق ۲۰ ساعت کار پاره وقت در هفته بوسیله ویزای دانشجویی فرانسه، قادرید قسمتی از هزینه های خود را ساپورت کنید هر چند پیدا کردن کار در ابتدای ورود به فرانسه اندکی مشکل است.

 دیگر هزینه‌های دریافت ویزای دانشجویی فرانسه برای دوره زبان به چه صورت است؟

 • دیگر هزینه ها: (این هزینه ها در پاییز ۱۳۹۸ ادیت شده اند.)
 • هزینه‌های ترجمه مدارک: تقریبا ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
 • هزینه مصاحبه در سفارت فرانسه: تقریبا ۲۰۰ یورو
 • هزینه انگشت نگاری: تقریبا ۷۵ یورو

 شروط بیمه دانشجویی فرانسه چیست؟

با تحصیل دوره زبان فرانسوی، قادرید ویزای دانشجویی فرانسه را اخذ کنید بنابراین واجد خدمات بیمه دانشجویی فرانسه می‌شوید. بیمه دانشجویی در فرانسه، همه هزینه‌های درمانی دانشجویان را ساپورت می کند. این بیمه برای افراد بیشتر از ۲۸ سال بدون هزینه بوده و برای افراد بالاتر از ۲۷ سال، سالانه ۲۶۰ یورو است.
نکات شاخص تری هم هست که در ادامه این مطلب برای شما بیان می کنیم

فواید تحصیل دوره زبان فرانسوی کدام است؟

 • تحصیل دوره زبان فرانسه، با شرایط بوجود آمده کنونی راه ورودی مناسبی به اروپا و کانادا است.
 • افرادی که می خواهند از طریق یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند می‌توانند به شرط اخذ مدرک B2 از مرکزهای دولتی فرانسه، بوسیله برنامه‌های تحصیلی، کاری و PEQ برای مهاجرت از فرانسه به کانادا عمل کنند یعنی بوسیله سفارت کانادا در پاریس.
 • دانشجویان بعد از پایان دوره زبان، می توانند به ادامه تحصیل و کار در اروپا و مهاجرت به کانادا بپردازند. (جهت تبدیل ویزا نیازی به اقدام دوباره از ایران نیست.)
 • یادگیری زبان فرانسه در مراکز دولتی با هزینه مناسب انجام می شود و می‌تواند به شکل اقساطی پرداخت شود. ولی پرداخت شهریه کالج زبان فرانسه در استراسبورگ، لیون و چند شهر دیگر به شکل ترمی است.
 • مخارج زندگی در فرانسه برای یک دانشجوی مجرد برای یک ماه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو است.
 • به طور خلاصه با دریافت ویزای دانشجویی فرانسه، امکان ۲۰ ساعت کار در هفته و کسب درآمد ۵۰۰ الی ۷۰۰ یورو وجود خواهد داشت به علاوه ۴۰٪ هزینه مسکن دانشجو بوسیله دولت قابل پرداخت است.
 • به طور معمول دوره‌های آموزش زبان فرانسه یک ساله و دو ساله در این کشور هستند.

 مشکلات تحصیل دوره زبان فرانسوی چیست؟

 • ظرفیت کم مراکز دولتی.
 • قیمت یادگیری زبان فرانسه در مراکز خصوصی تقریبا زیاد است

 موسسه مهاجرتی به فردا، به منظور دریافت پذیرش از مراکز دولتی و انجام امور ویزای دوره زبان فرانسه چه خدماتی دارد:

موسسه مهاجرتی به فردا، با وکیلان پایه یک دادگستری خود، مشاوره جامعی را برای انجام پروسه با موفقیت بالا به متقاضیان خود خواهد داد و تمام مراحل اجرایی را از پذیرش تا ویزا برای متقاضیان خود انجام داده و ارزیابی می‌کند.

* لازم به ذکر است مراکز دولتی دارای ظرفیت کمی هستند و در این روش، اولویت با افرادی است که زودتر از دیگران ثبت نام کند.

نکته های مهم شروط مشاوره حضوری یا تلفنی در موسسه مهاجرتی به فردا:

 • دادن مشاوره در موسسه مهاجرتی به فردا مجانی است.
 • مشاوره به افرادی داده می شود که شروط اولیه این نوع ویزا را داشته باشند.
 • موسسه مهاجرتی به فردا همه خدمات مورد نیاز برای دریافت ویزای دوره زبان فرانسه را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. بنابراین نیاز به دادن مدارک تقلبی یا بی اعتبار به سفارت نیست.
 • همچنین موسسه مهاجرتی به فردا با متقاضیانی که مدارک تقلبی یا بی اعتبار به سفارت ارائه می کنند همکاری نمی‌کند. اگر شروط این روش را ندارید، شاید توانستید در روش‌های دیگری پذیرفته شوید.

اگر شروط بالا را ندارید و به دنبال روشی به جای آن با موفقیت بیشتر از۹۰% هستید، می توانید روش تحصیل زبان در مجارستان را انتخاب کنید. این سیستم با ضمانت بالایی به وسیله موسسه مهاجرتی به فردا اجرا می شود و همه مزایای تحصیل دوره زبان فرانسوی را دارد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.