انتخاب برگه

شرایط زندگی در آلمان در سال 2020

شرایط زندگی در آلمان در سال 2020

اگر خواستار اخبار تازه، جامع و مناسبی درباره شرایط زندگی در آلمان هستید، این متن را مطالعه کنید. بعد از مطالعه این متن تا پایان آن، به طور کامل با شرایط زندگی در آلمان و شهرهای پر اهمیت آن آشنا خواهید شد.

این متن در سه قسمت نوشته شده است. قسمت اول شامل آشنایی با مردم و فرهنگ آلمان است. قسمت دوم به بررسی شرایط زندگی در آلمان خواهیم پرداخت و از نحوه کار در آلمان، قیمتها که شامل درآمد، اجاره، حمل و نقل و…است، قانون های کلی آن کشور، بررسی شهرهایی که برای کار و زندگی مناسبند و دیگر موارد ضروری، اطلاعاتی بدست می آوریم. قسمت سوم این متن به مشکلات و سختیهای زندگی در آلمان اشاره می شود و شما می توانید از آیتم های دردسر ساز محتمل آگاهی یابید.

کشور آلمان چگونه کشوری است؟

آلمان کجا قرار دارد؟

آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند. مساحت آلمان ۳۵۷.۱۲۱ کیلومتر مربع است و حدوداً کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان است.

وضعیت آب و هوای آلمان در تمام فصول سال ثابت است:

کشور آلمان دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی است و دارای فصل بهار بی نهایت زیبایی است. اگر خواهان رفتن به آلمان در بهار و تابستان هستید، روی قیمت بالای همه چیز حساب کنید و اگر پاییز قصد سفر به این کشور را دارید، چتر و اگر در زمستان عازم هستید، چوب اسکی خود را فراموش نکنید. شباهت نسبی آب و هوای جنوب آلمان با ایران، زندگی در آلمان را برای ایرانیان دلپذیرتر می‌کند.

جمعیت آلمان:

جمعیت آلمان حدود ۸۲ میلیون نفر است. حدود ۷۴ میلیون نفر از این جمعیت، ملیت آلمانی دارند و مابقی آنها را مهاجران تشکیل می‌دهند. البته تعداد مهاجرانی که اقامت اروپا دارند و به صورت قانونی وارد کشور آلمان شده‌اند زیاد نیست. ایالت وردراین وستفالن با حدود ۱۷ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور است و ایالات بایرن و بادن-وورتمبرگ با ۱۲ و ۱۰ میلیون نفر در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. ایالت‌های برمن و زارلند نیز کم جمعیت ‌ترین ایالت‌های آلمان محسوب می‌شوند.

ایالت هامبورگ دارای بیشترین تعداد مهاجر است و ۳۰% از جمعیت این ایالت را اتباع خارجی تشکیل داده اند. ایالت‌های هِسن، برلین و بادن-وورتمبرگر در مقامهای بعدی قرار دارند. بیشترین اتباع خارجی آلمان عبارتند از؛

۱۷٫۹٪ ترک تبار – ۱۳٫۱٪ لهستانی – ۸٫۷٪ روس – ۸٫۲ قزاق – ۵٫۳٪ ایتالیایی

 مردم آلمان چگونه‌ مردمی هستند؟

مردم آلمان به هیچ وجه نژادپرست نیستند و با خوبی با غریبه‌ها و مهاجران رفتار می کنند به ویژه اگر به ظاهرتان رسیدگی کنید. توجه کنید که از جوانان نئونازیسم در شرق برلین، دوری کنید. آنها به مهاجران کله سیاه می‌ گویند و از ساعت ۱۰ شب به بعد به صورت دسته‌ جمعی به آنها حمله ور می شوند. این جوانان آلمانی با موهای عجیب  رفت و آمد می کنند و مو سر نشانه تشخیص آنهاست.

یک نکته ویژه در آلمان:

مردم آلمان بسیار قانون مندند و اگر در آلمان قول و قرار می‌گذارید حتماً به قول خود وفا کنید به ویژه برای قرار کاری.آمدن سر قرار بالباس نا مرتب و با تاخیر، اعتماد کردن به شما را از بین می برد. همچنین اگر با خانمی قرار گذاشتید بهتر است اول او بنشیند و هرگز آرنجتان را روی میز نگذارید

اما بهتر است دستانتان روی میز باشد و اگر غذا می خورید در پایان چنگال و چاقویتان را در پیش هم قرار دهید. دست دادن قوی و با متانت در زمان آغاز دیدار و خداحافظی بسیار اهمیت دارد .

آلمان هفتمین کشور توریستی دنیا است و میزان منطقه های گردشگری و توریستی در آلمان بسیار بالااست. بطوریکه که بخش بزرگی از مردم آلمان خواهان این هستند که تعطیلات را در کشور خود باشند. جاده‌های زیبا در آلمان مانند جاده رمانتیک، جاده شراب، جاده دژها و… رانندگی بین شهری را قشنگ و قشنگتر می‌کند. ولی نحوه زندگی در آلمان با شرایط گردشگری متفاوت است .

کشور آلمان را با این اوصاف بشناسید: پیاده روی، قلب تجارت اروپا، موسیقی در برلین، کلیساهای جامع با عظمت، قلعه‌ها، جنگل‌های رویایی در غرب، کوه‌های آلپ در جنوب، شهرها و مکان‌های تاریخی زیاد و نیز دارای مردم جدی اما مهربان.

آشنایی با کشور و شرایط زندگی در آلمان

آشنایی با کشور و شرایط زندگی در آلمان

در حال حاضر اقتصاد آلمان چگونه است؟

شرایط اقتصادی آلمان:

اقتصاد آلمان صاحب نیروی کار باتجربه ای بوده و مقدار سرمایه در آنجا فراوان است. فساد در آنجا پایین و سطح نوآوری بالا باعث شده است که آلمان برای سرمایه گذاری و شغل مفید باشد و از سایر کشورهای اروپایی وضعیت بسیار بهتری دارد. سطح بالای توانایی اقتصادی سبب شده که تصمیم گیری‌های مالی بزرگ در اروپا، بوسیله آلمان گرفته شود و شرایط دیگر کشورهای حوزه شنگن نیز وابستگی شدیدی به این کشور داشته باشد. ۳۷ شرکت از میان۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا در این کشور بوده و به همین دلیل آلمان کشور مهمی در دنیا از نظر علم و فناوری به حساب می آید.

شرایط کنونی کار در آلمان به چه صورت است؟

در ابتدا باید بدانید آلمان برای تمام افراد شرایط کاری مناسبی ندارد. بنابراین زندگی در آلمان برای مهاجران غیرقانونی به گونه ای دیگر است و برای این قشر از مهاجران، زندگی در اسپانیا، ایتالیا و دیگر کشورهای جنوبی قاره اروپا بسیار دشوارتر می‌باشد. کارفرمایان آلمانی بیشترین فواید امنیت شغلی و بالاترین مقدار پرداخت حقوق را دارند. ساعت کاری نیز کم است و روزهای تعطیل به ۴۰ روز در سال رسانده شده است.

باید بدانید که نرخ استخدام در غرب آلمان بسیار بالاتر از شرق آن است حتی برای کسانی که قصد گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان را دارند. البته به استثنای برلین و مونیخ . همچنین لازم است بدانید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان کفایت نمی کند. اگر در آلمان می خواهید زندگی کنید باید برای فراگیری زبان آلمانی از همین الان دست بکار شوید و خود را حداقل به سطح B1 برسانید.

شغلهای لازم در آلمان کدامند؟

شغلهای مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان‌های الکتریکی

مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک

ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی

توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT

رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی

حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه‌ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی

حسابداری

یافتن کار حقوقی و وکالت در تمام اروپا و آمریکا بسیار مشکل است. دریافت ویزای کار آلمان و اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت نیز در این مقوله ممکن نیست.

کمترین میزان بیکاری در اروپا مربوط به آلمان است:
هرچند میزان بیکاری در آلمان پایین تر از ۷% است اما دایماً کمبود نیروی کار در آلمان وجود دارد.در حال حاضر نیز هرچند بر تعداد مهاجران به این کشور اضافه شده ولی در جایگاههای مهمتر کمبود نیروی کار هست. همچنین یکی از مشکلات مهم برای دولت، بیکاری در روستاهای آلمان است.

آشنایی با کشور و شرایط زندگی در آلمان

آشنایی با کشور و شرایط زندگی در آلمان

کدام شهر آلمان برای زندگی ایرانیان بهترین است؟

جواب این سوال ساده نیست که بهترین شهر آلمان برای زندگی کدام است. در حقیقت جواب این سوال به شرایط روحی، شغلی و مالیتان بستگی دارد. این کشور شهرهای بسیار مناسبی جهت اقامت دارد ولی هامبورگ، فرانکفورت، برلین و دوسلدورف از بهترین ها به قصد زندگی در آلمان هستند و شهرهایی مثل مونیخ حتی برای کسانی با اوضاع مالی خوب نیز پیشنهاد نمی شود، زیرا قیمت ها در آنجا زیاد است و فرصت شغلی در آنجا اخیراً مناسب نبوده است.

برای کسب اخبار تازه و کامل جهت انتخاب مناسب ترین شهرهای آلمان به منظور زندگی با موسسه مهاجرتی به فردا تماس بگیرید و مشاوره رایگان اخذ کنید.

هامبورگ  دومین شهر بزرگ در آلمان دارای جمعیت ۱٫۷ میلیون نفر و هجدهمین شهر توریستی دنیاست. آب و هوای هامبورگ که بر روی رود “البه” قرار دارد، به طور کامل اقیانوسی است. این شهر نسبتاً سرد است .

در سه ماه دسامبر، ژانویه و فوریه درجه هوا تقریبا -۰- درجه سانتی گراد است هامبورگ مرکز کنسرت، تئاتر، سینما و در کل رویدادهای فرهنگی است. حمل و نقل شهری با اتوبوس، قطار و کشتی است و ارزانترین شهر آلمان از نظر حمل و نقل عمومی است. هامبورگ به پایتخت ورزشی کشور آلمان شهرت یافته و برای آغاز ورزش حرفه‌ای نوجوانان مسیر پیشرفت است.

معدل درآمدزایی در هامبورگ ۲,۱۵۶٫۴۶ € بوده و معدل مجموع هزینه‌های یک خانواده چهار نفره در این شهر تقریبا ۱۵۰۰ یورو است. بر اساس آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۲۰، هزینه‌ها حدود ۱۱۹٫۰۶% بیشتر از تهران است و در آن واحد توانایی خرید مردم ۱۵۱٫۴۷% درصد از مردم تهران بیشتر است.

هامبورگ دارای۱۷ دانشگاه است که ۶تای آن دولتی است:

دانشگاه هامبورگ به همراه دانشکده مرکز پزشکی، دانشگاه HafenCity، دانشگاه موسیقی و تئاتر، دانشگاه Eppendorf، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ و دانشگاه فناوری هامبورگ، جملگی از دانشگاه‌های پر اهمیت هامبورگ است.

پرجمعیت‌ترین شهر آلمان برلین است با جمعیت تقریبا ۳٫۷ میلیون نفر:

۶۰ درصد مردم برلین لامذهب هستند. ظاهر شهر برلین، هنری و زاویه های مدرنیته دارد. برلین در ناحیه‌ دشت اروپا قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل است. تقریبا۴۰% از خاک برلین ،جنگل، رودخانه، پارک و دریاچه است. این شهر با وجود دارا بودن معدل رطوبتی ۸۴%، بارش برف تقریبا کم و فقط در طی ماه‌های دسامبر تا مارس دارد.

برلین شهر تکنولوژی است با فرهنگ متمدن، سیاست ویژه و صاحب بسیاری از رسانه است. اقتصادش بر اساس علم قرار گرفته و شرکت‌های فناوری پیشرفته و بخش خدمات در آن گسترده است. صنایع پژوهشی، شرکت‌های رسانه ای، فن آوری و اطلاعات، داروسازی، مهندسی پزشکی، تکنولوژی الکترونیک و… در این شهر بسیار است.

برلین صاحب ۴ دانشگاه دولتی و بیشتر از ۳۰ دانشگاه خصوصی و فنی است که دارای رشته های بسیار است.

معدل درآمد در برلین ۲,۰۴۳٫۱۵ € است و معدل کل هزینه‌های یک خانواده ۴ نفره تقریبا ۱۴۰۰ یورو است. براساس آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۲۰، هزینه‌ها حدود ۱۰۳٫۵۶% بیشتر از تهران و در آن واحد قدرت خرید مردم ۱۵۴٫۷۲% درصد از مردم تهران بیشتر است.

فرانکفورت، شهر نیویورک آلمانی هاست. فرانکفورت شهر تجارت و هنر است. از نمایشگاه‌های هفتگی فرانکفورت شهرت جهانی دارد. بورس اوراق بهادار، موجب تبدیل شدن این شهر به “نیویورک اروپا”شده است. البته نرخ مهاجرت در این شهر بالا است بطوریکه بعد از خارج شدن از ایستگاه راه آهن (hauptbahnhof) مجبورید به چند گدا کمک رسانید. در همین محله تعداد کارتون خواب‌ها بسیارند. درجه حرارت این شهر به صورت معدل ۱۰ درجه سانتی گراد است. فرانکفورت شهر شدیدا تجاری و مفید به جهت بیزینس است.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که جهت زندگی در آلمان مخصوصا در شهری مثل فرانکفورت شیک لباس بپوشید و بسیار محترمانه آداب معاشرت داشته باشید تا شما جز پناهجویان توسط جامعه آلمان قرار نگیرید.

معدل درآمد در فرانکفورت ۲,۷۸۷٫۶۸ € بوده و معدل مجموع هزینه‌های یک خانواده چهار نفره در این شهر تقریبا ۱.۶۰۰ یورو است. بر اساس آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۲۰، هزینه‌ها تقریبا۱۱۵٫۲۶% بیشتر از تهران است و در آن واحد توانایی خرید مردم ۲۲۴٫۵۶% درصد از مردم تهران بیشتر است.

دوسلدورف مقام ششم را برای مناسب بودن زندگی در جهان به خود تعلق داده است دوسلدورف یک مرکز تجارت بین المللی کبیر در جهان و از لحاظ جمعیت هفتمین شهر آلمان است. این شهر مرکز شرکت‌های Fortune Global 500 و DAX است و یک پنجم از نمایشگاه‌های جهان را ساپورت می کند. دوسلدورف یک منطقه آبرفتی است و بر روی شن و ماسه و گل بنا شده است. دارای تابستان‌های گرم و زمستان با برف اندک است. هر سال در ماه‌های فوریه و مارس در رودخانه Main ، کارناوال‌های رنیش اجرا می گردد.

معدل درآمد در دوسلدورف ۲,۳۷۷٫۷۸ € بوده و معدل مجموع هزینه‌های یک خانواده چهار نفره در این شهر تقریبا ۱.۶۵۰ یورو است. بر اساس آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۲۰، قیمتها تقریبا۱۱۷٫۵۷% بیشتر از تهران بوده و در آن واحد توانایی خرید مردم ۱۷۸٫۸۵% درصد از مردم تهران بیشتر است.

در مجموع این ۴ شهر، از نظر آب و هوا، تجارت، وضعیت شغلی، درآمد و تعداد ایرانیان در آنجا، از بهترین شهرها برای زندگی ایرانیان در آلمان است.

بهداشت و درمان در آلمان به چه صورت است؟

نظام درمانی آلمان بر اساس بیمه است و بیماران از خدمتگزاری هایی نظیر درمان‌های کلینیکی، زایمان، درمان سرپایی، دندانپزشکی، توانبخشی و… در قالب بیمه بهره متد می شوند. بیماران هزینه کمی از کل هزینه‌ها را برای درمان خود می پردازند. خاطر نشان است برای کودکان، سالمندان و افراد کم توان این هزینه صفر است. نظام سلامت آلمان، بودجه لازم خود را از حق بیمه‌های دولتی، خصوصی و مالیات‌های شهروندان تأمین می سازد.

۹۰ درصد مردم آلمان بیمه هستند و کارمندان ثروتمند و یا کارفرمایان می توانند بیمه خصوصی برای خود انتخاذ کنند. ولی با انتخاب بیمه دولتی، می بایست ۱۵% از حقوقتان رابه صندوق بیمه اختصاص دهید.

مشکلات و سختیهای زندگی در آلمان چیست؟

فراگیری زبان آلمانی وقت گیر است. برای زبان آموزی آلمانی لااقل به یک سال و نیم زمان نیاز است. باید بدانید که نمی شود در محیط این زبان را طی مدت کوتاهی یاد گرفت. این باور اشتباه است. علاوه بر این اگر خواستار رفتن به کلاس زبان آلمانی هستید باید بدانید که هر ترم کلاس‌های زبان آموزی آلمانی بین ۱.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰ یورو هزینه دارد.

کلاس زبان آلمانی رایگان وجود ندارد! به جز برای پناهندگان و نه در مراحل اولیه پناهندگی در آلمان.

کمترین سطح لازم برای کار آلمان و قبول شدنتان در شرکت‌های آلمانی، سطح B1 است و در صورت قصد تحصیل داشتن در آلمان، باید لااقل سطح B2 را دریافت کنید. با سطح زبان پایین فرصت‌های شغلی شما بسیار پایین می شود.

به ویژه در ابتدای زندگی در آلمان، می بایست مضاعف کار کنیدِ دادن مالیات بر درآمد در آلمان بسیار هزینه بر است همچنین ۱۵% از درآمدتان صرف بیمه می‌شود. یکی از سختیهای زندگی در آلمان این است که مجبورید دو شیفت کار کنید اگر شغلی با درآمد پایین یا متوسط دارید. این قانون حدوداً برای تمام مهاجرها مصداق دارد. با داشتن شغل مناسب ممکن است با ۳ روز کار کردن در هفته نیز زندگی شما و خانوادتان بچرخد.

هر چند قسمتی از درآمدتان بخاطر مالیات و بیمه کاسته می‌شود و این شیوه زندگی در آلمان را کمی سخت می‌کند، ولی با دارا بودن این بیمه خرج شما و خانوادتان برای درمان راحت می شود. همچنین سیستم مالیاتی بعداز مدتی به شما وام‌های بلند مدت با سود ۱.۸۸٪ در عوض خرید ملک و ماشین می‌دهد.

یکی از دشواریهای زندگی در آلمان، اجاره خانه زیادست:
اجاره خانه در هامبورگ خیلی بالاست و بعضی اوقات تا ۹۰۰ یورو در ماه برای یک آپارتمان ۵۰ متری پرداخت می شود. اگر خواستار زندگی کردن در شهری بزرگ ولی با هزینه‌های کم هستید، شهربرلین مناسب تر است.در ضمن باید بدانید که اگر منزلتان را مبله اجاره بگیرید، خرید بعضی از وسایل خانه در آلمان مانند لباسشویی و وسایل آشپزخانه بر عهده خودتان است. اگر صاحب خانه از شما درخواست جلو انداختن اجاره ۳ ماه را داشت این را به حساب یک عرف در آلمان بدانید.

داروهای لازم خود را از ایران خریداری کنید:
بدیهی است خرید یک قرص سرماخوردگی در آلمان برای شما حداقل ۵ برابر نسبت به ایران تمام خواهد شد و چون درآمد شما در آلمان به صورت میانگین ۷ برابر ایران است این تفاوت قیمت به عنوان معایب زندگی در آلمان نیست.ولی با اینحال بهتر است داروهای خود را از ایران فراهم سازید تا پول کمتری بدهید. در ضمن بعضی از داروها در آلمان به نام های دیگری فروخته می شوند.
قطعا پیش از حرکت به آلمان، فهرست داروهای ممنوع الورود به آلمان را بخوانید تا با پلیس‌های فرودگاهی در آلمان درگیر نشوید.

بعضی نکات جدید و کاربردی در مورد آلمان:
دادن انعام به گارسون که برابر است با ۱۵٪ قیمت غذا یکی از آداب مردم آلمان است.
درمورد هیتلر با آنها مزاح نکنید. زیرا آلمانی‌ها تا هم اکنون از کردار هیتلر و پشتیبانی مردم شان از وی شرمگین هستند.
نرخ تاکسی در کشورهای اروپایی بسیار بالا است پس اگر تا نیمه شب به خانه نیامدید سوار تاکسی‌های زرد شوید و پول درج شده بر روی تاکسی متر را پرداخت کنید.
جالب آنکه شهرهای آخن، رگسبورگ، فرانکفورت، نورنبرگ، وایمار، بن و برلین از دیرباز تا اکنون به عنوان پایتخت‌های این کشور به حساب می آیند.
آلمانی ها برای افرادی که قصد فرار از زندان دارند حتی اگر موفق به انجام آن بشود هیچ مجازاتی قرار نداده اند. زیرا باور دارند که تمایل به آزادی حق هر انسان است.
اولین مجله در سال ۱۶۶۳ در آلمان انتشار یافت.
پایان یافتن سوخت در بزرگراه‌ها قانونی نیست.
در ۳۰ سال پیش، ۲۰۰۰ مدرسه در آلمان به دلیل کاهش دانش آموز بسته شده است.
تقریبا ۶۰% ویدئوهای پر مخاطب YouTube در آلمان فیلتر شده اند.
از سال ۲۰۱۴، آلمان شهریه دانشگاه را برای همه دانشجویان حتی برای خارجی ها لغو کرده است.
نوشابه “فانتا” اول در آلمان به دلیل وارد نشدن کوکاکولا به آلمان، در جنگ جهانی دوم ، تولید شد.
در برلین پروژه ای ساختمانی در دست اجراست که بر طبق آن یک مسجد، یک کلیسا و یک کنیسه در یک ساختمان هستند.
مجازات سلام نظامی کردن به طنز و به شیوه نازی‌ها به فرد، ۳ سال زندان است.
یک سوم برق آلمان از انرژی‌های قابل تجدید تأمین می‌شود.
در آلمان حق ندارید اسمی فرزندتان داشته باشد که هم اسم دختر است هم پسر. به عنوان مثال Matti
در آلمان شرقی و غربی به علت چراغ های استفاده شده در خیابانها، عکس‌های فضاییشان با هم خیلی متفاوتند.
روز ۹ نوامبر روزی است که در سال ۱۹۱۸ آلمان به دولت فدرال مبدل شد، در ۱۹۲۳ کودتای مونیخ صورت گرفت و در همین روز و در سال ۱۹۸۹ دیوار برلین خراب شد.
دیوید بووی در سال ۱۹۸۷ در دیوار برلین کنسرت برگزار کرد و مردم آلمان شرقی از پشت دیوار با او همراه شدند و نمایش جالبی بوجود آمد. زندگی در آلمان غربی سطح بسیار بالاتری نسبت به آلمان شرقی دارد.

موسسه مهاجرتی آریا مهاجر به فردا می تواند شما را در مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت اروپا یاری کند. جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

این مطالب برای شما مفید است:

گرفتن اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت آلمان از روش سرمایه گذاری با شرایط سال 2020

مهارت ها

ارسال شده در

می 27, 2020

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.