انتخاب برگه

شرایط زندگی در ایتالیا و مخارج زندگی

شرایط زندگی در ایتالیا و مخارج زندگی

ارزیابی دقیق و جامع شرایط زندگی در ایتالیا اعم از فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و.. اگر خواهان کسب اخبار تازه، کامل و سودمند درمورد زندگی در ایتالیا هستید، این متن به شما کمک می کند. بعد از مطالعه این مطلب تا پایان آن، به طور کامل با شرایط زندگی و مخارج زندگی در ایتالیا شناخت پیدا خواهید کرد.

در قسمت اول این متن، با مردم و فرهنگ ایتالیا شناخت بیشتری پیدا می کنید و بعد از آن در قسمت دوم شرایط زندگی در ایتالیا را ارزیابی خواهیم کرد و از شرایط و وضعیت کار در ایتالیا، مخارج زندگی مانند میانگین درآمد، اجاره، حمل و نقل و…، قانون های کلی آن کشور، بررسی شهرهای سودمند و دیگر آگاهی های کارآمد اطلاع می‌یابید. قسمت سوم مقاله به مشکلات و سختیهای زندگی در ایتالیا می پردازیم و به شما از آیتم هایی که احتمال ایجاد مشکلات می دهند، اطلاع خواهیم داد.

آشنایی با کشور ایتالیا:

ایتالیا کجای نقشه قرار دارد؟
ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس هم مرز است. رم پایتخت کشور ایتالیا است. تقریباً ۶۰ میلیون نفر جمعیت این کشور است و مهاجرین بسیاری در ایتالیا وجود دارد.

اقلیم ایتالیا با دیگر کشورهای اروپایی متفاوت است:
هوای ایتالیا مثل سایر کشورهای اروپایی سرد نیست. هر چند شمال ایتالیا به دلیل وجود رشته کوه‌های آلپ کمی سرد است، ولی در جنوب به تدریج هوا گرم و گرمتر می گردد. برای همین است که اکثر تفریحات مردم ایتالیا در مناطق جنوبی این کشور انجام می شود.

دو کشور در خاک ایتالیا قرار دارند:
واتیکان و سان مارینو دو کشور خیلی کوچکی هستند که در خاک ایتالیا واقع شده اند. پیاده روی در هریک از آنها فقط ۱۰ دقیقه به طول می‌ انجامد. همچنین قسمتی از خاک ایتالیا در کشور سوئیس واقع شده که به آن کامپیونه دیتالیا می گویند به علاوه جزیره های ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز از خاک ایتالیا محسوب می شوند.

فرهنگ مردم ایتالیا تا حد زیادی همانند فرهنگ مردم ایران است:
مثل آب و هوا، فرهنگ ایتالیاییها نیز با دیگر کشورهای اروپا متفاوت است. ایتالیایی‌ها مهربان و تملق گو هستند و از دوستانشان و یا از خارجی‌ها بیشتر از اندازه تعریف می‌کنند. اما این تملق گویی، به نوعی تعارف در این کشور به حساب می آید. علاوه بر اینکه مهربانند، ایتالیاییها تا اندازه ای خشن‌تر از دیگر مردم جهانند و از این بابت بسیار شبیه به آمریکایی‌ها هستند.

مردم ایتالیا بسیار فحش می‌دهند و فحش های هر بخش از این کشور با دیگر بخشهای فرق دارد. هرچند تجربه زندگی کرون در این کشور نشان می‌دهد که این مورد فرهنگی ایتالیایی ها نیز در نسل امروزی بهتر شده است.

بیشتر سرگرمی ایتالیایی‌ها در جوار ساحل ها انجام می شود:
ایتالیایی ها به شنا کردن و استفاده از سواحل جهت سرگرمی شهرت دارند. برشمردن از میان سواحل ایتالیا برای ایتالیایی ها کار مشکلی است. به این دلیل که ایتالیا ۲۴۸ ساحل که دارای شن‌های تمیز ساحلی و دریایی با آب صاف و تمیز با شرایط پرچم آبی و مناسب برای شنا هستند.

به نقل از یونسکو یشتر از نصفی از میراث فرهنگی دنیا در ایتالیا قرار دارد
آثار باستانی و هنری و طبیعت دلکش شبه جزیره ایتالیا را به یک منطقه گردشگری تبدیل کرده است. اگر خواهان بازدید از کل مکان‌های دیدنی ایتالیا هستید این کار نزدیک به ۲۰ سال زمان نیاز دارد. اولویت شما برای گردشگری سه شهر رم، ونیز و فلورانس باشد.

هر سال ۲۰ میلیون نفر گردشکر از ایتالیا بازدید می‌کنند. ساحل ها و مرکزهای هنری و باستانی، مقصدهای اول توریستی در ایتالیا هستند.

غذاهای این کشور همانند آثار هنری و طبیعی ایتالیا جذابیت دارند:
غذا و دسرهای ایتالیایی قادر است زندگی در ایتالیا را دلپذیرتر کند.

۱۰ غذای معروف ایتالیایی به ترتیب عبارتند از پیتزا، مارگاریتا، چیتی (اسنک‌های کوچک ونیزی)، ریزیتو اسکامپی با لیمو، بیستکا الا فیورنتینا، پارمیگینا ملانزین، اورکتیتی با کلم بروکلی، قارچ پورچینی و پاستا تروفل مشکی، اسپاگتی با عصاره کالتفیش، تیرامیسو، کانولی (دسر پاستایی سیسیلی).

شرایط زندگی در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا به چه صورت است؟

وضعیت اقتصادی ایتالیا:
به تازگی ایتالیا به یک کشور صنعتی تراز ۱ مبدل گردیده است و صنایع مهم آن شامل : صنایع فلزکاری، ماشین آلات، محصولات شیمیایی، خودروسازی، مواد غذایی، مشروبات، منسوجات و تولید البسه، هواپیما‌سازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی و نفت و جنگ افزار است.

وضعیت زندگی در ایتالیا همانند قبل به سادگی انجام نمی پذیرد و در حقیقت ایتالیا کمترین رشد اقتصادی را در اتحادیه اروپا سهیم است.

ناگفته نماند رشد اقتصادی ایتالیا جدیداً بهتر شده و سرعت رشدش نسبت به گذشته افزایش یافته است. صنایع خودروسازی، مد و لباس و توریسم به این سرعت کمک بسیاری کرده‌اند. در حال حاضر اقتصاد ایتالیا از لحاظ اقتصادی رتبه ۴ را در بین کشورهای اروپا دارد و رتبه ۸ را در دنیا از نظر تولید ناخالص ملی دارد.

لازم به ذکر است شرایط اقتصادی و نحوه زندگی در شهرهای شمالی ایتالیا به دلیل وجود شرکت‌های خصوصی گوناگون و قابل اعتبار، با دیگر منطقه ها فرق دارد و در مجموع و شرایط بهتری دارد.

شرایط کار در ایتالیا:
با وجود نبود وضعیت عالی کار در ایتالیا، مهمترین صنایعی که شما می‌توانید در آنها مشغول به کار شوید شامل؛ صنایع فلز کاری، ماشین آلات، مواد شیمیایی، کشتی‌سازی، پتروشیمی و تولید وسایل الکترونیکی. به علاوه توجه داشته باشید که کشور ایتالیا از نظر تاریخی و گردشگری وضعیت و ظرفیت مناسب تری برای کار دارد.

در این کشور همچنین برای دوست داران صنعت مدلینگ فرصت کاری مناسبی است ولی می بایست محتاطانه در این عرصه وارد شد.

همچنین صنعت سینمای ایتالیا در سرتاسر دنیا قابل اعتبار است. جوایزی که فیلم‌های ایتالیایی در جشنواره های گوناگون و بین المللی دریافت کرده اند شاهدی بر این مطلبند .

شبیه بودن نقشه کشور ایتالیا به یک چکمه بسیار جالب توجه است.

روش جستجوی کار در ایتالیا (+ مشاغل ضروری در کشور ایتالیا):
پیش از هر چیزی توجه به یک نکته لازم است. اگر شما مهندس، پزشک و… هستید و در جستجوی فرصت کاری در ایتالیا هستید،در بیشتر موارد موفق نخواهید شد. در اینصورت بهتر است برای دریافت ویزای کار، کشورهایی مانند آلمان را انتخاب کنید.

با وجود این ، بهترین شغلی که برای شما سفارش می کنیم، پرستاری است. پدر و مادرهای ایتالیایی به طور معمول پرستارهایی را بر می گزینند که در صحبت کردن به زبان انگلیسی توانا باشند تا کودکانشان در مواجه با زبان انگلیسی قرار بگیرند و دوزبانه گردند. از سوی دیگر پرستار بچه بودن، موجب می شود تا به طور قوی در معرض فرهنگ ایتالیایی قرار بگیرید و زمان بسیاری را در مواجه با زبان مادری ایتالیایی باشید.

مشاغل فصلی نیز از موارد دیگری است که به آن می‌توان بیان کرد. با توجه به اینکه صنعت توریست از صنایع بزرگی در ایتالیاست، پیدا کردن مشاغل موقتی و پاره وقت در ایتالیا بسیار سهل است. مشاغل فصلی بسیاری در مورد توریست در این کشور هستند. مانند کار در کافه‌ها، بارها، هتل‌ها و رستوران‌ها.

افسوس هم اکنون میزان بیکاری در این کشور تقریباً ۱۱.۲٪ است که این عدد در میان کشورهای پیشرفته پس از اسپانیا در رتبه دوم قرار گرفته است.

رم یا فلورانس بهترین شهر جهت زندگی در ایتالیا، نیست:
بر طبق آمارها و تحقیقات انجام شده شهر بولزانو در شمال ایتالیا، از لحاظ سطح کیفیت بالای زندگی با فاکتور‌هایی نظیر؛ تجارت، فرصت‌های شغلی، میزان جرم و جنایت پایین، سطح بالای آموزشی و خدمات بهداشتی و اوقات فراغت، در مقام اول قرار گرفته است.

با وجود اینکه اقامت در کشور ایتالیا و انتخاب مکان زندگی، به وضعیت اقتصادی و فرهنگی هر فرد وابسته است. اما شهرهای استان آلپ بهترین کیفیت زندگی در ایتالیا را دارند. شهرهایی مانند: ترنتو، بلونو، مانتوا، پارما و شهرهای کوچک شمالی دیگر که بعد از بولزانو در مقام های بعدی قرار دارند.

گمان نکنید که رم بهترین شهر جنوبی ایتالیا است. بلکه پوتنزا بهترین شهر جنوبی این کشور است. کلاً بر طبق تحقیقات، ۵۶ شهر از ۱۱۰ شهر ایتالیا کیفیت خوب یا قابل قبولی را برای زندگی دارند.

شرایط زندگی در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا

آیین و زبان مردم ایتالیا:
تقریباً۸۵ درصد آیین اصلی مردم ایتالیا، کاتولیک رومی است. منشا این مذهب شهر واتیکان محل زندگی پاپ اعظم است که در شهر رم قرار گرفته است.

۲۵ درصد بقیه مردم، از ادیان دیگر مثل یهودیان، مسلمانان و پروتستان‌ها هستند. زبان ۹۳٪ از مردم، ایتالیایی است و ریشه‌ای رومی تبار دارد. هر چند مردم شهرهای متفاوت ایتالیا از جمله میلان، ونیز، ساردینا، سیسیل و ناپل، به گویش‌های گوناگونی حرف می زنند.

جالب آنکه زبان ایتالیایی زبان موسیقی نیز است. این زبان پنجمین زبانی است که مردم دنیا بعد از زبان مادری آن را می آموزند.

ایتالیا شهر جشنواره ها:
این کشور به کشور جشنواره ها در جهان شهرت یافته است. ایتالیا هر سال میزبان بسیاری از مردم کشورهای گوناگون جهان است و جشنواره های جذابی که تمام آنها بر اساس رویدادی تاریخی، اجتماعی و سیاسی هستند، به همراه پیاده روی‌های دسته جمعی با لباس‌ها و ماسک‌های برازنده و خاص در خیابان‌های آن اجرا می‌شوند.

ونیز، شهر رمانتیک ایتالیایی‌ها بویژه برای تازه عروس داماد‌ها است. مشاهده این شهر زیبا و رمانتیک فقط برای جشنواره Fiesta di San Marco که در ۲۵ آوریل هر سال برگزار می شود، بسیار لذتبخش است. این جشنواره، برای بزرگداشت قدیس و محافظ ونیز برگزار می شود و در این مراسم مردان به عشقشان رز قرمز هدیه می دهند.

در این روز شاد، ماندن در میدان سینت مارک به همراه عشقتان، به یاد ماندنی است.

مشکلات و سختیهای زندگی در ایتالیا:

برای جواب به این سوال می بایست بدانید که شرایط زندگی در ایتالیا همیشه باب میل شما نیست.

از همان اول باید بدانید که اگر ایتالیا را جهت زندگی و اقامت دائمی خود برگزیدید انتظار نداشته باشید که شغل مطلوب با دستمزد بالا پیدا کنید. سطح دستمزدها در این کشور در مقایسه با اتریش، سوئیس، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

گران‌ترین شهرهای این کشوربه ترتیب عبارتند از رم، میلان و بولونیا و ارزانترین آنها پیزا، پادو و تورین.

اگر خواهان زندگی کردن در ایتالیا هستید ، به شما توصیه می کنیم زبان ایتالیایی را یاد بگیرید:
در وافع ایتالیایی‌های به زبان انگلیسی کمنر علاقه نشان می دهند. بنابراین ممکن است تعداد زیادی از ایتالیاییها صحبت‌های انگلیسی شما را نفهمندند. این موضوع در شهرهای بزرگ ایتالیا مانند فلورانس، رم و ونیز حادث می شود. همچنین با وجود اخت گرفتن راحت ساکنان شهرهای بزرگ با گردشگران، در برخی دیگر از شهرها وضعیت به این صورت نیست.

اگر برای ادامه دادن تحصیل ایتالیا را برگزیدید، توصیه می شود به فراگرفتن زبان ایتالیایی. چون این زبان می‌تواند کمک زیادی به موقعیتتان در ایتالیا کند. اگر چه در برخی از دانشگاه‌های ایتالیایی، با زبان انگلیسی نیز تدریس می‌ کنند.

ایتالیایی‌ها نصفی از درآمدشان را مالیات می‌ پردازند:
مردم ایتالیا سالانه صد نوع مالیات گوناگون که مجموعاً ۴۷۲ میلیارد یورو می‌شود، می پردازند. در طی هرسال سرانه پرداخت مالیات در ایتالیا به طور متوسط ۱۱٫۸۰۰ یورو است.

دانشجویان توجه کنند:
در قانونهای کشور ایتالیا قراردادی جهت اجاره دادن فقط یک اتاق از یک آپارتمان وجود ندارد. ولی صاحب آپارتمان برای قانونی جلوه دادن کار خودش، قادر است وجود مستاجران را در خانه خود به صورت کتبی به پلیس محلی (Questura) آگاهی دهد.

اینکار بوسیله کاغذی به اسم Cessione Fabbricato انجام می پذیرد که در حقیقت حضور کسی را به عنوان مهمان در خانه صاحب آپارتمان به پلیس محلی (Questura) اطلاع رسانی می کند. بنابراین در اینجا نیز هیچ قراردادی وجود ندارد. پس با این وضعیت کاملاً بدیهی است اگر مشکلی حاصل شود، هیچ یک از طرفین مالک و مستاجر، مدرکی نخواهند داشت. ولی می شود اینگونه گفت که اگر مشکلی حادث شد، صاحب خانه به خاطر مالک بودن، شرایط بهتری خواهد داشت. این موضوع تجربه زندگی کردن را در ایتالیا برای دانشجویان بویژه خانم‌ها کمی مشکل ساخته است.

شرایط زندگی در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا

نکات جالبی که درمورد ایتالیا باید دانست:

 • معنای نام ایتالیا سرزمین گاوها است و چون قبایل جنوبی ایتالیا، گاو نر را نماد خود می‌دانستند. این نام نیز از همین مطلب گرفته شده است.
 • در ایتالیا مجسمه‌ برنزی از حضرت مسیح در اعماق دریا وجود دارد که ارتفاع آن به ۲٫۵ متر می‌رسد.
 • 50 اثر تاریخی که در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده، به کشور ایتالیا تعلق دارد.
 • کهن ترین دانشگاه دنیا که هم اکنون نیز پذیرش دارد، دانشگاه «بولونیا» ایتالیا است که در سال ۱۰۸۸ میلادی بنا شد.
 • نام خانوادگی ایتالیایی‌ها علامت هایی دارد که از روی آن متوجه می شوید که شخص مورد نظر از شمال است یا از جنوب ایتالیا. به این شکل که نام افراد شمالی ایتالیا
 • بیشتر به حرف i و نام افراد جنوب ایتالیا معمولاً به حرف o خاتمه می یابد.
 • ایتالیا دارای بیشترین بیشترین آتش فشان‌های اروپاست.
 • این کشور از کشورهای نامدار در صنعت مد و پوشاک است. طراحانی نظیر آرمانی، گوچی، پرادا و ورساچه ایتالیایی هستند.
 • هر شخص ایتالیایی به طور متوسط در سال ۲۸ کیلو پاستا میل می کند.
 • ایتالیایی ها عاشق پیتزا هستند. پیتزا در نپال و در سال ۱۸۶۰ بوجود آمده است. در فلورانس ایتالیا دندان و انگشتان گالیله، دانشمند ایتالیایی، در معرض نمایش قرار گرفته است. این بخش از بدن گالیله را در مراسم تدفینی که ۹۵ سال پس از وفات او در سال ۱۶۴۲ اجرا شد از جسم او تفکیک کردند.
 • تعداد بسیاری از مجردهای ایتالیایی حتی تا سن ۴۰ سالگی با اینکه شغل و استقلال مالی دارند، با خانواده شان زندگی می‌کنند.
 • کاراکتر پینوکیو را فردی ایتالیایی به نام «کارلو کولودی» (Carlo Collodi)خلق کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان برای اخذ اقامت ایتالیا با ما تماس بگیرید موسسه مهاجرتی به فردا بهترین انتخاب برای مشاوره در خصوص مهاجرت به اروپا و کسب اقامت اروپا می باشد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.