انتخاب برگه

شرایط زندگی در اسلواکی در سال 2020

شرایط زندگی در اسلواکی در سال 2020

ارزیابی دقیق و جامع شرایط زندگی در اسلواکی (فرهنگ، شروط کار، قیمتها، سختیهاو…) اگر خواهان اخبار تازه، جامع و سودمند درمورد زندگی در اسلواکی هستید، این متن را مطالعه کنید.
بعد از مطالعه این مطلب تا پایان آن، به طور کامل به شرایط زندگی در اسلواکی شناخت پیدا می کنید.

این مقاله در سه قسمت نوشته شده است. در قسمت اول این متن، با مردم و فرهنگ اسلواکی شناخت بیشتر پیدا می کنید. در قسمت دوم شرایط زندگی در اسلواکی را ارزیابی می کنیم و از شرایط کار در اسلواکی، مخارج زندگی ، متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و… قوانین جامع آن کشور اطلاع می یابیم. قسمت سوم مقاله به نواقص و سختیهای زندگی در اسلواکی پرداخته می شود و آگاهی شما را از موارد مشکل ساز احتماًلی بالا می‌ برد.

کشور اسلواکی کجاست و چگونه است؟

اسلواکی در اروپای مرکزی قرار دارد و همسایگانش از شمال با لهستان، از غرب با چک و اتریش، از جنوب با مجارستان و از شرق با اوکراین می باشد و پایتخت این کشور براتیسلاوا است. زبان این کشور اسلواک است و تقریباً ۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

فاصله بین براتیسلاوا تا وین فقط ۷۰ کیلومتر است:
فاصله براتیسلاوا (پایتخت اسلواکی) با وین (پایتخت اتریش)، با اتوبوس یا قطار می توان کمتر از یک ساعت این فاصله را طی کرد. حدودا مثل تهران تا کرج. بیشتر مردم براتیسلاوا هر روز برای کار به وین می‌روند و عصرها باز می‌گردند. حدودا در تمام نقطه های شهر، ایستگاه براتیسلاوا-وین وجود دارد و نرخ بلیط رفت یا برگشت ۵ یورو است. اگر بلیط شما اینترنتی خریداری شود، این هزینه تا ۱ یورو هم می رسد. این مسافت کم، وضعیت زندگی مردم را در اسلواکی راحت تر کرده است.

بعضی از ساکنین وین نیز برای خرید مواد مورد نیازشان به براتیسلاوا می‌روند. قیمت اجناس مصرفی در براتیسلاوا حدودا ۶۰% وین است.

بیشتر خاک اسلواکی کوهستانی است :
کوه‌های بسکید و کارپات، جز کوهستان‌های این کشورند. مرتفع ترین قله‌های کارپات را کوه‌هایی با نام تاترا متشکل از ۲۰ قله به بلندای بیشتر از ۲۵۰۰ متر است. رودخانه‌های زیادی در اسلواکی جریان دارند که طبیعت این کشور را بسیار زیبا و دل انگیز و خیال انگیز ساخته است. مهم ترین رودهای اسلواکی شامل دانوب، واه و هرون، هورناد و تیسا است.

اسلواکی دارای طبیعت بسیار زیباست. ممکن است فکر فضا سازی بعضی از انیمیشن‌های جذاب از همین طبیعت آمده باشند. در اسلواکی زندگی به میزان زیاد آرامش بخش و همراه با حس نوگرایی است. مردم این کشور خیلی با فرهنگ و مهربان هستند.

اسلواکی در کوه‌هایش ۶۰۰۰ غار دارد ولی تنها بازدید ۱۵ غار برای مردم آزاد است. برای رفتن به داخل بعضی از غارها می بایست قایق اجاره کرد. غار یخی دوبشینسکا را بسیار جذاب است. ۵ غار به نام‌های دوبشینسکا، دومیتسا، گومباسک، یاسوفسکا و آرگونیتی اوختینسکا جز میراث جهانی یونسکو است. اسلواکی دارای بیش از ۱۳۰۰ چشمه معدنی است.

شرایط آب و هوای اسلواکی کوهستانی است:
معدل سالیانه دمای هوا در اسلواکی در پایتخت آن براتیسلاوا ۹ درجه سانتی گراد است. بیشترین این دما ۲۰ درجه و کمترین آن ۳- است. بدیهی است که سردی هوا در این کشور آزار دهنده نیست.

زندگی در اسلواکی

زندگی در اسلواکی

مردم اسلواکی چطور آدمهایی هستند؟

شما قادرید شرایط زندگی در اسلواکی و پایتخت آن را به این صورت توصیف کنید؛ شهری با هوای پاک، بافت اروپایی و جدید، معماری تاریخی، مجسمه‌های عظیم، خیابان‌های پهن و سنگفرش شده، کافی شاپ‌های ویژه، گذر رودخانه‌ها از میان شهر، مرکزهای خرید بزرگ و مردمانی با ویژگی بارز و با فرهنگ غنی.

روح بخش بودن این کشور موجب شادی و فرحبخشی شما خواهد شد.

من، نویسنده این متن، خاطره ای دارم .برای بار اول که از فرودگاه وین اتوبوس ها رابه قصد براتیسلاوا سوار شدم وقتی به آنجا رسیدم پلیس این کشور برایم دستش را تکان داد و اگر از فردی آدرس بپرسید مایل است مسافت ها با شما بیاید تا شما راه را پیدا کنید. مردم این کشور اهل زندگی شبانه اند و ایرانیان را دوست دارند.

مهاجرینِ پناهنده در اسلواکی حضور ندارند:
یکی از مزایای کشور اسلواکی نسبت به کشورهای نامدار دیگر حوزه شنگن، نبود پناهندگان در این کشور است. که سبب شده است مهاجرین دارای احساس خوبی باشند. بسیاری از کسانی که دارای اقامت اروپا هستند، اسلواکی را بخاطر همین دلیل انتخاب می‌کنند و به زندگی در آلمان و یا دیگر کشورهای حوزه شنگن ترجیح می دهند.

در حال حاضر وضعیت اقتصادی اسلواکی به چه صورت است؟

منبع حرکت اقتصادی اسلواکی، مشتریان خارجی هستند.این کشور به تولید خودرو و وسایل الکترونیکی به ویژه وسایل خانگی پرداخته و آنها را صادر می کند که این بیشترین فعالیت‌ تجاری اسلواکی می باشد. آلمان از مهمترین شریک تجاری اسلواکی به حساب می آید.در واقع اقتصاد اسلواکی وابستگی شدید به آلمان دارد. همچنین منابع طبیعی در اسلواکی مثل زغال سنگ، آهن، مس، منگنز، نمک، زمین‌های کشاورزی و به میزان کم نفت و گاز از درآمدهای مهم این کشور به حساب می آیند.

این صنایع نیز در اسلواکی در سطح اروپایی مقام بالایی دارد: ماشین سازی، فلزات، الکتریکی و اپتیک، نظامی، خودروسازی، نساجی، غذایی و آشامیدنی، شیمیایی، کاغذ و چاپ، برق، گاز، سرامیک و تولید سوخت هسته‌ای.

شرایط کار در اسلواکی به چه صورت است؟

وضعیت کار در اسلواکی تقریباً خوب است. دستمزدها در این کشور زیاد بالا نیست. بر اساس آمار رسمی Numbeo معدل حقوق دریافتی یک کارمند در اسلواکی فقط ۷۸۲٫۴۰ € است. این مقدار به طور تقریبی برای زندگی در اسلواکی کفایت می کند چرا که مخارج زندگی در اسلواکی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و خرج زندگی یک خانواده ۴ نفره همراه با اجاره خانه، ماهیانه عددی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است.طبقه زندگی در اسلواکی مناسب است و میزان بیکاری در این کشور ۷٫۴% است و پیدا کردن کار در شهری مانند براتیسلاوا دشوار نیست. شرکت‌های اسلواک، به استخدام کارمندان بسیاری از بقیه کشورهای اروپایی بویژه از ایتالیا و اتریش پرداخته اند.

زندگی در اسلواکی

زندگی در اسلواکی

شغلهای لازم در اسلواکی چه هستند؟

  • صنایع وابسته به IT و برنامه نویسی
  • مشاغل مهندسی (به ویژه رشته‌های برق، الکترونیک و ساختمانی)
  • مجلات و روزنامه نگاری
  • چاپ و صنایع وابسته
  • حسابداری
  • رانندگی
  • آرایشگری، خیاطی و مد
  • طراحی صنعتی

داده‌های ما برای هر کشور بر اساس میانگین گزارش‌ها در تمام شهرهای آن کشور است.

خرج زندگی در اسلواکی ۴۷٫۵% بیشتر از ایران است براساس اطلاعات گرد آوری شده برای کل شهرها. میزان کرایه ملک در اسلواکی ۱۶٫۱% بیشتر از ایران است، اما به طور کلی توانایی خرید مردم در براتیسلاوا (پایتخت اسلواکی) ۶۷٫۹۲% بیشتر از مردم تهران است.

نواقص و مشکلات زندگی در اسلواکی چیست؟

زبان آموزی اسلواکی آسان نیست:
در حقیقت آموختن زبان هر کشوری به جهت مهاجرت به همان کشور لازم است. ولی زندگی کردن در اسلواکی همراه با آشنایی زبان انگلیسی تقریباً آسان است. بیشتر مردم این کشور زبان انگلیسی را می‌ شناسند و این زندگی در اسلواکی را آسانتر می‌ سازد. آموختن زبان این کشور چندان آسان نیست.

جمعیت براتیسلاوا و شهرهای دیگر اسلواکی کم است:
از دیدگاه برخی افراد، این یک حسن است و به این علت زندگی در اسلواکی را دوست دارند. ولی ممکن است جمعیت کم را بعضی دیگر از افراد دوست نداشته باشند مخصوصاً اگر در شهرهای بزرگ و پر جمعیت زندگی کرده باشند.

اقتصاد اسلواکی هم اندازه کشورهای بزرگ اروپا پویا نیست:
هرچند اقتصاد این کشور پویایی دارد، ولی به طور طبیعی با قطب‌های اقتصادی اروپا به عنوان مثال آلمان متفاوت است. اگر خواهان شروع تجارت کوچکی هستید و می خواهید آن را کم کم در اروپا بسط دهید، اسلواکی مناسب است. ولی اگر خواهان سرمایه گذاری به میزان زیاد هستید باید از مشاورهای اقتصادی کمک بخواهید. اگر قصد استفاده از روش‌های مهاجرت به اسلواکی هستید به عنوان مثال اقامت اسلواکی با ثبت شرکت، باید بدانید که شما قادرید با همان شرکت، در دیگر کشورهای معتبر اروپایی ،شعبه یا دفتر اصلیتان را با عنوان شعبه بر پا نمایید.

زندگی در اسلواکی

زندگی در اسلواکی

 بعضی نکته های جذاب و کارا در مورد اسلواکی:

نباید با کفش به منزل اسلواکی ها بروید چون ناراحت می‌شوند.
اسلواکی با چکسلواکی و اسلوونی فرق دارد بویژه اگر آن کشور را چکسلواکی بنامید ناراحت می شوند.
اسلواکی دارای بیشترین تعداد قلعه در دنیاست‌.
تنها پایتختی که با دو کشور اتریش و مجارستان هم مرز است، براتیسلاوا است.
اسلواکی بام قاره اروپاست و بالاترین نقطه جغرافیایی کل قاره اروپا است.
با قطار سوار کردن برای کودکان، دانش آموزان، دانشجویان و افراد بالای ۶۰ سال در اسلواکی مجانی است.
در اسلواکی بیشتر از ۱۳۰۰ چشمه معدنی قرار دارد.
در اول ژانویه ۱۹۹۳، چکسلواکی به دو کشور جمهوری چک و جمهوری اسلواکی تفکیک شد.
کشور اسلواکی، آرام، قشنگ، مدرن و با فرهنگ است. این کشور وضعیت در حال پیشرفت از لحاظ اقتصادی و فرهنگی، دارد و بویژه برای کسانی که در فکر بهبود کیفیت زندگی خود می باشند پیشنهاد درستی است. فاصله کم براتیسلاوا از شهر وین، موجب می شود طرح های جذابی را برای کار در وین پیدا کنید. نرخ ها در اسلواکی به میزان زیادی از دیگر کشورهای اروپا کمتر است و رفاه در زندگی و توانایی خرید مردم ایندکس قابل قبولی دارد.

 هم اینک، شروط دریافت ویزا و یا دریافت اقامت در اسلواکی چگونه است؟

اگر شما قصد دارید به اسلواکی مهاجرت کنید، یک راهکار مفید یعنی اقامت اسلواکی از روش ثبت شرکت وجود دارد که به وسیله موسسه مهاجرتی به فردا به صورت مستقیم و نماینده خود در اسلواکی انجام می شود.

شما قادرید هم اینک برای اخذ مشاوره رایگان با ما تماس حاصل کنید و یا پیش از تماس، صفحه مربوط به دریافت اقامت اسلواکی را بخوانید تا به طور کامل با جز به جز راهکار شناخت پیدا کنید. مشاورهای ما جهت راهنمایی شما همواره آماده هستند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.