انتخاب برگه

ارزیابی کامل شرایط زندگی در اسپانیا سال 2020

ارزیابی کامل شرایط زندگی در اسپانیا سال 2020

ارزیابی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسپانیا از نظر فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و… اگر خواستار اخبار تازه، جامع و کارآمد درمورد زندگی در اسپانیا هستید، این متن را مطالعه فرمایید. بعد از مطالعه این مطلب تا پایان آن، به طور کامل با شرایط زندگی در اسپانیا شناخت می یابید.

در قسمت اول این متن، با مردم و فرهنگ اسپانیا شناخت بیشتری پیدا خواهید کرد و در قسمت دوم، شرایط زندگی در اسپانیا را ارزیابی خواهیم کرد و از وضعیت کار در اسپانیا، مخارج زندگی یعنی میانگین درآمد، اجاره، حمل و نقل و..، قانونهای کلی آن کشور و دیگر آگاهی های سودمند جهت زندگی آگاهی می یابید. قسمت سوم متن به سختیها و مشکلات زندگی در اسپانیا می پردازد.

با کشور اسپانیا آشنایی بیشتر پیدا کنیم:

اسپانیا کجا قرار دارد؟

اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپاست که همسایگان آن از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق می باشند. شرق و قسمت کوچکی از جنوب آن در جوار دریای مدیرانه است. دو کشور پرتغال و اسپانیا با همدیگر شبه جزیره‌ای به نام ایبریا را بوجود آورده اند.

آب و هوای اسپانیا:
آب و هوای اسپانیا خیلی شبیه به قسمت های دیگر اروپا نیست. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل و قسمت های مرکزی و جنوب این کشور به طور کامل مدیترانه‌ای است. بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا فصل های بهار و پاییز است هر چند در آبان و آذر امکان دارد بارش شدید باران‌ را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر، آب و هوا همچنین جمعیت توریستی در اسپانیا وضعیت بهتری دارد.

جمعیت اسپانیا:
جمعیت اسپانیا تقریباً ۴۷ میلیون نفر است که به عنوان ششمین کشور پرجمعیت قاره اروپا به حساب می آید. ۸۰٪ مردم اروپا ساکن شهرها هستند.جمعیت شهر مادرید ۶ میلیون نفر و بارسلونا ۵ میلیون نفر است.

زبان اسپانیا:
زبان اسپانیا از ایالت کاتالونیا منفک است! صحبت کردن ۴۰۶ میلیون نفر در جهان به زبان اسپانیایی است. به عبارت دیگر بعد از زبان چینی، زبان اسپانیایی پرکاربردترین است. جالب است بدانید در ایالت کاتالونیای اسپانیا، زبان باسک و گالیسیا رایج و حتی رسمی است.

اسپانیاییها، واقعاً ثروتمند نیستند:
هرچند مردم اسپانیا خیلی ثروتمند نباشند ولی شادتر از مردم این کشور در کل دنیا یافت نمی شود. امید به زندگی در ایتالیا به طور متوسط ۸۲ سال است که این مقدار در میان کل کشورهای جهان مقام چهارم را دارد. این سن برای خانم های اسپانیایی ۸۵ سال و برای آقایان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ بیان شد اسپانیاییها، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز را در اوقات فراغت سپری می کنند که مشتمل بر خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. که بسیار عجیب ولی حقیقت است.

بر طبق آمارهای سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال ۲۰۵۰ به مسن ترین کشور دنیا مبدل خواهد شد و همچنین در حال حاضر ۴۰٪ مردم آن بیشتر از ۶۰ سال سن دارند.

اسپانیایی‌ها زیاد کاتولیک نیستند!
هرچند بر طبق آمار مرکز مطالعات جامعه شناسی، مذهب۷۰٪ مردم اسپانیا کاتولیک است ولی با این وجود تنها ۱۳.۶٪ از آنها در روز یکشنبه‌ به کلیسا می‌روند.

اسپانیا به نقل از وب سایت یونسکو دارای۴۴ میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است.
ایتالیا که دارای۴۹ مکان و چین نیز با دارا بودن ۴۵ مکان ثبت شده در یونسکو هستند، در مقام های بالاتر از اسپانیا قرار گرفته اند. هنرهای تاریخی و سنگی، پل‌ها، پارک‌ها و منظره های بسیار کمیاب، تجربه زندگی در اسپانیا را دلپسندتر می‌سازد و موجب جلب کردن به طور متوسط ۶۰ میلیون توریست به این کشور می شود و پس از فرانسه و ایالات متحده آمریکا اسپانیا در مقام سوم صنعت گردشگری قرار می گیرد.

سالانه، تعداد زیادی فستیوال در سرتاسر اسپانیا اجرا می شود:

فستیوال ۸۰۰ ساله Romería Nuestra Señora یا حتی فیستا دلس پاسیو که میراث ثبت شده در یونسکو است و جشن های پرتاب گوجه فرنگی، گاو بازی و… تماماً از فرهنگ مردم اسپانیا است.

شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا

وضعیت زندگی در اسپانیا به چه صورت است؟

شرایط اقتصادی اسپانیا:
از فاکتورهای مهم برای بررسی وضعیت زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا رتبه چهاردهم قدرت اقتصادی دنیا را دارد و بر طبق مطالعه های انجام شده در دهه گذشته، از لحاظ کیفیت زندگی در میان ۱۰ کشور بهتر جهان قرار گرفته است. از نظر ساختاری، اقتصاد اسپانیا بر پایه امور خدماتی است. پس از آن صنعت گردشگری از اهمیت بالاتری در بیشتر شهرهای این کشور دارد و سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی نقش حیاتی در اقتصاد اسپانیا ایفا می کنند.

شرایط کار در اسپانیا:
علت عمده مهاجرت به اسپانیا برای بیشتر افراد تحصیل کردن است. بر طبق گزارش جابلرز، در سالهای اخیر با دریافت سیاست‌های صحیح اقتصادی، وضعیت تغییر یافته کار در اسپانیا بهتر شده است. به ویژه اگر با آشپزی آشنایی دارید و یا کاری در حوزه گردشگری انجام می‌دهید، اشتغال در اسپانیا را قطعی بدانید. اگر در اسپانیا در جستجوی کاری با سطح پایین هستید، باید بدانید که یافتن آن کار بسیار وقت گیر است زیرا حتی مردم اسپانیا نیز در جستجوی همین نوع کارها هستند. بنابراین پیش از اقدام برای آغاز زندگی در اسپانیا، از اینکه هنری حتی کوچک دارید مطمئن باشید.

اسپانیا صاحب دومین صنعت توریستی بزرگ جهان است. اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا موجب گردیده تا صنعت گردشگری به منبع درآمدزایی و اشتغال اصلی ایتالیا مبدل گردد.

شغلهای ضروری در اسپانیا کدام هستند؟

کشاورزی، واردات زعفران، توریسم، محصولات مرتبط با انرژی و ترابری، نساجی و مشاغل مرتبط با فناوری و اطلاعات، از پر طرفدارترین مشاغل ممکن در اسپانیا هستند. اسپانیا از جمله کشورهای پیشرفته از لحاظ تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

بیشترین میزان بیکاری در اروپا مربوط به اسپانیا است!
هر چند این آمار متعلق به سال ۲۰۱۵ است و وضعیت حاضر بهتر شده، ولی در حال حاضر نیز حدوداً ۳۰٪ جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ ساله اسپانیایی فاقد کار می باشند.

در پایان این متن، وب‌سایت جالبی را برای بررسی وضعیت بازار کار مورد نظرتان در اسپانیا به شما آشنایی می دهیم. ولی به طور کلی باید گفت در حال حاضر میزان فرصت‌های شغلی در اسپانیا، نسبت به دیگر کشورهای حوزه شنگن شاخص خوبی ندارند و فاصله بین طبقات در اسپانیا زیاد است. ولی خوشبختانه این شرایط تقریباً با سرعت خوبی بهتر شده است.

وجود زنان کارآفرین در اسپانیا:

سیاست جولان دادن به بانوان در اسپانیا نیز مانند هر مکان دیگر، جواب داده است و در حال حاضر ۴۰٪ کارآفرینان اسپانیایی خانم‌ است. این آمار در کل دنیا نیز تعجب آور است.

کدام شهرهای اسپانیا برای زندگی مناسب تر است؟

پاسخ بسیار آسان است، نخست مادرید بعد از آن بارسلونا. این دو شهر مرکز تجارت و بازرگانی اسپانیا به حساب می آیند. حدوداً با وضعیت کنونی اسپانیا، ما
دیگر شهرهای این کشور را جهت زندگی ایرانیان به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم. به استثنای اینکه شما شرایط مالی مناسبی داشته باشید و تصمیم به داشتن فعالیت اقتصادی در اسپانیا و کار و تجارت نداشته باشید. ضمناً مادرید از ل
نظر اساس اقتصادی وضعیت بهتری نسبت به بارسلونا دارد.

مادرید پر اهمیت ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا است و خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی دارد همچنین این شهر تابستان‌ها و زمستان‌های تقریباً معتدلی دارد و جمعیت آن تقریباً ۳٫۳ میلیون نفر است.

بارسلونا از نظر فرهنگی و مرکز های مهم بازرگانی و صنعتی بسیار غنی است. آب و هوای تابستان‌ها و زمستان‌های آن مدیترانه‌ای است و از نظر گردشگری بهتر از مادرید است و جمعیت بارسلونا تقریباً ۱.۶ میلیون نفر است.

اگر همراه با فرزندانتان به اسپانیا می‌روید پیش از انجام هر عمل برای زندگی در کشور اسپانیا همه زوایای این کار را بررسی کنید. آینده شغلی فرزندان شما در خطر است. به دلیل آنکه
استخدام شهروندان اسپانیایی الاصل اولویت دارد ممکن است آینده شغلی فرزندانتان به خطر بیوفتد.هر چند بعد از پایان تحصیل، فرزندانتان پیشرفت علمی کرده است ولی جهت کار در کشور اسپانیا با مشکل بر می خورند.

چگونگی و وضعیت بهداشت و درمان: اسپانیا چگونگی و وضعیت بهداشت و درمان مناسب دارد و به طور تقریبی به استانداردهای کشورهای دیگر مدرن اروپایی شبیه است. ولی شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد پیر فرق دارد. این کشور بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی به طور تقریبی سیستمی برای ساپورت کردن افراد مسن ندارد. اسپانیاییها بر این باورند که افراد پیر و مسن می بایست بوسیله بستگانشان تحت مراقبت و حمایت قرار گیرند.

کار در اسپانیا به طور معمول قراردادی ندارد و در حقیقت بدون بیمه است. در نتیجه حق استفاده از پزشک رایگان از شما سلب می شود. این وضعیت، می‌تو زندگیتان را می تواند در مواجه با آسیب قرار دهد. هرچند شما این توانایی را دارید که خود را بیمه‌ خصوصی کنید و در این امر می‌توانید از مشاوران ما مشورت بگیرید.

شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا

مشکلات و سختیهای زندگی در اسپانیا کدام است؟

با دستمزدها در اسپانیا نمی توان یک زندگی در سطح متوسط جامعه را اداره کرد.
حتماً تاکنون متوجه شدید که وضعیت زندگی در اسپانیا از نظر اقتصادی با دیگر کشورهای اروپایی فرق دارد. دستمزدهای پایین در اسپانیا با اینکه هزینه‌های زندگی در اسپانیا پایین است در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و…از بزرگترین نقص این کشور است. بدتر اینکه از زمان وارد شدن واحد پولی یورو، هزینه‌ها نیز مثل گذشته پایین نیست و آن هم افزایش یافته است.

وجود تبعیض نژادی در کشور اسپانیا:
هر چند گفته می‌شود اسپانیایی‌ها همی خونگرم و مهربان هستند، ولی تعداد بسیاری اسپانیایی هم هستند که اگر به موازات آنها در پی یک فرصت شغلی باشید، از این شرایط ناخوشنود می شوند. از این رو مردم اسپانیا با کشورهای پیشرفته تری مثل اتریش فرق می کنند.

تنها ۵۰٪ مردم اسپانیا، مدرک دبیرستانی یعنی دیپلم دارند:
مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده‌هایی که زندگیشان به منظور بالا بردن ارزش‌های علمی پایه ریزی کرده اند خود دارند، کار اشتباهی است. معدل افرادی که تحصیل کرده اند در سطح دبیرستان در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و همینن عامل موجب تأثیر بدی بر نحوه زندگی در اسپانیا شده است.

وجود فساد در اسپانیا:
برای خرید ملک در اسپانیا، می بایست دقت بالایی به خرج دهید. منزل های بسیاری هستند که بدهکارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پولشان به غیر از فروش به غریبه‌ها برایشان وجود ندارد. این نکته را کاملاً جدی بگیرید. به علاوه اگر خواهان اجاره گرفتن خانه در اسپانیا هستید، برای پرداخت Deposite یا پول پیش خانه یک مشاوره با وکیل خود داشته باشید.

نتیجه گیری:
اسپانیاییها بسیار خونگرم اند. آب و هوای این کشور بسیار دلچسب است و طبیعت آن و روش زندگی مردمان آن، آرامش بخش و شادی بخش اند.
شما قادرید عجیب ترین زندگی را در اسپانیا امتحان کنید که این فقط منوط به شرایط خوب مالی شماست. ما قادریم به شما در این مسبر یاری رسانیم.
در صورت داشتن پیشنهاد شغلی مناسب، نیاز به ارزیابی شرایط و وضعیت زندگی در شهرهای اسپانیا است. فاصله طبقاتی میان شهرهای اسپانیا بالا است.
دانستن زبان انگلیسی به تنهایی، سبب کاریابی برای شما نمی شود. مردم اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی به طور معمول تنها زبان خود را متوجه می شوند.

باز هم نکات جذابی دیگر مانده است…

  • بعد از ساعات مدرسه، کودکان اسپانیایی مجبورند برای چند ساعت از پدربزرگ و مادربزرگ خود نگهداری کنند.
  • بر اساس افسانه‌ای در اسپانیا، زمانی که کودکان دندان‌های شیریشان می افتد، اگر دندان افتاده خود را در زیر بالشت بگذارند، موشی به نام Ratoncito آن دندان را بر داشته و هدیه‌ای کوچک بجای آن دندان می گذارد.
  • نخستین رمان را یک اسپانیایی به نگارش درآورد. دون کیشوت، به وسیله دن میگل د سِروانتِس ساآودرا، در سال ۱۶۰۵ نوشته شد.
  • برهنگی و لخت شدن در اسپانیا برای لذت بردن از آب و هوای این کشور، ممنوع نیست!
  • سن قانونی و دارا بودن روابط جنسی یا ازدواج در اسپانیا تا سال ۲۰۱۳ میلادی، ۱۳ سالگی بود. اما در حال حاضر ۱۶ سالگی است.
  • کهن ترین رستوران دنیا در مادرید قرار گرفته است. هم اینک نیز قادرید در آنجا غذای مورد پسندتان را سفارش بدهید. نام این رستوران Botín یعنی کباب خوک شیرخوار است و از سال ۱۷۲۵ ثبت جهانی شده است.

اگر قصد دارید به اسپانیا مهاجرت کنید هم اینک چندین راهکار برایتان وجود دارد که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند. همکاران ما در موسسه مهاجرتی به فردا جهت مشاوره دادن در مورد زندگی و دریافت اقامت اسپانیا و دیگر کشورهای حوزه شنگن در خدمتگزاری شما حاضرند.

شما قادرید هم اینک برای اخد مشاوره رایگان با ما در تماس باشید و یا قبل از تماس، صفحه مرتبط با دریافت اقامت اسپانیا را بخوانید تا کاملاً با همه روش‌های ممکن جهت دریافت اقامت اسپانیا برای ایرانیان آشنایی پیدا کرده و از جزئیات مسیر انتخاب شده تان آگاهی یابید. مشاورین ما در راهنمایی شما عزیزان همیشه آماده اند.

اخذ ویزای کار در اسپانیا در سال 2020

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2020

گرفتن اقامت اسپانیا به وسیله ثبت شرکت در سال 2020

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک نیاز دارید؟ با ما در ارتباط باشید.